Gorce remisują w Zgorzelcu

czwartek, 7.9.2017 10:21 662 0

W 5 kolejce IV ligi grupy Zachodniej piłkarze Górnika Boguszów-Gorce pojechali na mecz do Zgorzelca. Pojedynek z miejscową Nysą miał pokazać czy poprzednie porażki były tylko przypadkowymi wpadkami na drodze do celu jakim jest utrzymanie się Górnika w czwartej lidze.

Mecz od początku był bardzo wyrównany zarówno jedna jak i druga strona starała się w pierwszych minutach spotkania zdobyć bramkę, która uspokoiłaby poczynania zawodników na boisku. Pierwsi do bramki trafili piłkarze gospodarzy. Bardzo ładna akcja i wykończenie w wykonaniu Macieja Machowskiego z 8 minuty spotkania otworzyło wynik meczu.

Kolejne minuty potwierdziły aspiracje Górnika do gry w czwartej lidze. Podopieczni Rafała Siczka starali się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Do przerwy jednak wynik się już nie zmienił. Gospodarze prowadzili 1:0.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od ataków gości. Piłkarze z Boguszowa Gorc dość szybko zdominowali środek pola. Nie przynosiło to jednak efektu w postaci bramki. Kiedy wszyscy spodziewali się kolejnej porażki w 75 minucie spotkania Dominik Woźniak pokusił się o bardzo ładny strzał. Piłka po jego uderzeniu wpadła do bramki.

Gol dodał gościom skrzydeł. Kolejne akcje mogły zmienić wynik spotkania jednak zamiast bramek doczekaliśmy się gry agresywnej. Sędzia pokazał kilka żółtych kartoników, a w 85 minucie spotkania Grzegorz Monik z Nysy Zgorzelec otrzymał czerwoną kartkę i gospodarze kończyli mecz w dziesięciu. Wynik jednak już się nie zmienił. Nysa Zgorzelec zremisowała z Górnikiem Boguszów Gorce.

Nysa Zgorzelec - Górnik Boguszów-Gorce 1:1 (1:0) 8' Machowski - 75' Woźniak