Medale sumitek w mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców

niedziela, 24.3.2024 17:30 286 0

W dniach 13-14.03.2024 w Siedlcach Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Sumo.

Powiat Dzierżoniowski reprezentowali – Nikola Kucyk 50kg, Milena Sawka 55kg, Weronika Smaczyńska 80kg, Paulina Martyka 80kg.

Najlepiej w swoich kategoriach wagowych zaprezentowała się Paulina Martyka, która wywalczyła złoty medal i Tytuł Mistrzyni Polski. Brązowe krążki wywalczyły Mielna Sawka oraz Weronika Samczyńska. Na V miejscu uplasowała się Nikola Kucyk.

Tuż za podium w kategorii OPEN znalazła się Paulina Martyka, która uplasowała się na V pozycji.

W klasyfikacji klubowej zawodniczki wywalczyły 1 miejsce. W walkach drużynowych uplasowały się na III pozycji w kraju.

- To był bardzo udany występ naszych zawodniczek, które rywalizują o udział w mistrzostwach Europy w Grecji. Teraz czekamy na oficjalne ogłoszenie składów przez trenerów kadr narodowych – mówi Norbert Warchoł.