Gigantyczne dofinansowanie na zakup sprzętu informatycznego dla szkół

wtorek, 5.6.2018 13:19 3413 0

Powiat kłodzki pozyskał gigantyczne dofinansowanie z U.E., łączna wartość to blisko 1,8 mln złotych na zakup sprzętu informatycznego do powiatowych szkół. 

Symbolicznego przekazania sprzętu komputerowego uczniom i nauczycielom w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku, dokonali  przedstawiciele zarządu powiatu kłodzkiego - starosta Maciej Awiżeń wraz z członkiem zarządu Kazimierzem Drożdżem w obecności pani Bożeny Czak dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku. 

W dzisiejszych czasach sprawne pozyskiwanie środków z funduszy europejskich, daje ogromną szansę na rozwój w każdym obszarze. Dlatego starania zarządu powiatu kłodzkiego skupione były na pozyskaniu środków unijnych i wykorzystaniu ich w oświacie.

Mamy też świadomość, że pomoc unijna i dofinansowania kiedyś się skończą. Dlatego teraz mocno o nie zabiegamy. Finalizujemy dwa projekty z rekordowym budżetem, blisko 1,8 mln zł. na zakup sprzętu informatycznego do naszych powiatowych szkół. Projekty realizowane są przez Wydział Oświaty. 

Dzięki tym projektom: „ Cyfrowe Licea Powiatu Kłodzkiego – Innowacyjne nauczanie” oraz „Cyfrowe Szkoły Powiatu Kłodzkiego – Stawiamy na technologie IT”, zostały doposażone szkolne pracownie tj.: językowe, informatyczne, matematyczne, fizyczne, biologiczne, chemiczne. Również biblioteka szkolna w RST zyskała nowoczesny sprzęt komputerowy.

Zakupiony do szkół nowoczesny sprzęt, będzie miał bezpośrednie przełożenie na podniesienie atrakcyjności i skuteczności zajęć szkolnych. Przyczyni się także do upowszechnienia nowoczesnych technologii komunikacyjnych i informacyjnych zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. 

W projekcie „Cyfrowe Licea Powiatu Kłodzkiego – Innowacyjne nauczanie”  wzięły udział dwie szkoły, Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku, które otrzymało sprzęt do dwóch pracowni informatycznych oraz do pracowni biologicznej. Do liceum trafiły:
44 laptopy z oprogramowaniem, 2 sieciowe urządzenia wielofunkcyjne – drukarka, skaner, 2 wideoprojektory, 36 tabletów, 21 mikroskopów z podłączeniem do komputera, sieciowe urządzenie wielofunkcyjne,  aparat cyfrowy, tablica interaktywna, wizualizer. 

Druga szkoła ujęta w projekcie to Liceum Ogólnokształcące w Bystrzycy Kłodzkiej  (obecnie na mocy porozumienia z Powiatem Kłodzkim, prowadzone przez gminę Bystrzyca Kł.). Liceum otrzymało sprzęt do pracowni informatycznej i pracowni fizycznej: 18 laptopów z oprogramowaniem, 2 sieciowe urządzenia wielofunkcyjne, 2 tablice interaktywne, wideoprojektor, 31 tabletów z oprogramowaniem, system do zbierania i analizowania odpowiedzi.

W liceum bystrzyckim w symbolicznym przekazaniu sprzętu uczestniczył członek zarządu powiatu kłodzkiego Robert Duma oraz pani Krystyna Magierowska-Kasza dyrektor szkoły, nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Bystrzycy Kł. 

Z kolei w ramach  realizacji drugiego projektu pn. „Cyfrowe Szkoły Powiatu Kłodzkiego – Stawiamy na technologie IT”, doposażone zostały klasopracownie zawodowe oraz pracownie kształcenia ogólnego  w powiatowych szkołach w następujący sprzęt:

Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości, otrzymała:
70 laptopów z oprogramowaniem, 10 urządzeń wielofunkcyjnych – drukarka, skaner, 7 ekranów dotykowych,   drukarka 3D,  cyfrowy aparat, 6 tablic interaktywnych z projektorami, 3 systemy nagłośnienia  z odtwarzaczami DVD.

Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy Zdroju otrzymała:
18 laptopów z oprogramowaniem,  cyfrowy aparat, 3 ekrany dotykowe, 3 systemy nagłośnienia z odtwarzaczami DVD.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku, otrzymał:
66 laptopów z oprogramowaniem, 2 urządzenia wielofunkcyjne – drukarka, skaner, 2 aparaty cyfrowe, 3 tablice interaktywne z projektorami, wizualizer.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kł., otrzymał:
18 laptopów z oprogramowaniem,  urządzenie wielofunkcyjne – drukarka, skaner, tablica interaktywna z projektorem. 

Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna Nr 3 w Kłodzku, otrzymała:
21 laptopów z oprogramowaniem,  urządzenie wielofunkcyjne – drukarka, skaner, tablica interaktywna z projektorem, 21 systemów do nauczania języków obcych, 21 słuchawek z mikrofonami. 

Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta zarządzająca oświatą w powiecie podkreśla:

„... Inwestując w takie formy rozwoju i dostępu do wysokiej jakości edukacji, da młodzieży licealnej i szkół technicznych wymierne efekty w przygotowaniu do wyzwań i  potrzeb rynku pracy w przyszłości”. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)