komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 12 listopada 2018

Renaty, Witolda

OSP Trzebieszowice na szkoleniu w Czechach

piątek, 2.11.2018 08:14 , komentarze: 2 , odsłony: 1029
kategorie artykułu:

Dzięki współpracy z SDH Klasterec nad Orlicą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieszowicach wzięli udział w szkoleniu związanym z gaszeniem pożarów wewnętrznych.

- Zajęcia były podzielone na dwie części. W pierwszej odbyły się zajęcia teoretyczne przedstawiające zjawiska, z którymi strażacy mogą się spotkać podczas gaszenia pożarów wewnętrznych i jak umiejętnie sobie z nimi radzić. Strażacy ugruntowali sobie wiedzę związaną z rozgorzeniem oraz wstecznym ciągiem płomieni. Następnie na placu przed jednostką ćwiczono umiejętności posługiwania się prądami gaśniczymi wody - mówi Łukasz Wrona, prezes OSP Trzebieszowice.

Druga część zajęć odbyła się na terenie poligonu strażackiego w mieście Vysoké Mýto. Strażacy mieli okazję zobaczyć na własne oczy zjawiska, o których wcześniej się uczyli, poznać warunki pożarowe w których dane zjawiska powstają oraz poczuć na własnej skórze wysoką temperaturę, która panowała w komorze rozgorzeniowej.

- Po szkoleniu wszyscy przyznali, że były to bardzo wartościowe zajęcia ponieważ każdy z ćwiczących przypomniał sobie podstawowe zasady, o których nie można zapomnieć podczas wchodzenia do palącego się obiektu oraz jak należy odczytywać symptomy różnego rodzaju zagrożeń dla ratownika, umiejętnie poruszać się w strefie zagrożenia i operować prądem gaśniczym wody żeby zminimalizować zagrożenie. Dziękujemy bardzo kolegom z Czech za zorganizowanie bardzo wartościowego szkolenia - podsumowuje prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieszowicach. 

 

Wasze komentarze

CLAW AND HIS GOLDEN TEAM FROM 2018 !!!
piątek, 02.11.2018 09:37 autor: fireman

niedziela, 11.11.2018 17:52
13
sobota, 10.11.2018 12:54
18
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork