Wielki sukces „HS” Team na III Sowiogórskich Zawodach Pływackich

środa, 10.10.2018 14:20 3688 2

Wielki sukces Uczniowskiego Klubu Sportowego „HS” Team Kłodzko. Podczas III Sowiogórskich Zawodów Pływackich o Tarczę Wszechstronnego Sprintera w Wyścigach Australijskich zawodnicy tego klubu zdobyli aż 12 medali i zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Zawody zorganizowane zostały 6 października w Nowej Rudzie Słupcu, w rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników. Wśród nich nie zabrakło także reprezentacji UKS „HS” Team Kłodzko.

Podczas zawodów trzeba było wykazać się dużą wszechstronnością. W samych eliminacjach pływało się 4 stylami, po 50 metrów. Z każdej grupy wiekowej, zarówno dziewczyn jak i chłopców, wybierano 8 najlepszych i oni płynęli później w wyścigu australijskim. Ta konkurencja polega na tym, że płyniemy 25 metrów i za każdym razem ostatni zawodnik odpada i tak aż do wyłonienia zwycięzcy. Zawodnicy z naszego klubu wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, a podczas sztafet udało nam się także wygrać kolejno pierwsze i drugie miejsce. Do ścisłego finału dostało się 20 naszych zawodników, którzy zdobyli aż 12 medali i poprawili swoje rekordy życiowe. Wśród nich była 11-letnia Maja Poręba, która popłynęła 50 metrów w czasie 38:52 i to jest aktualnie trzeci wynik w Polsce - mówi trener Henryk Szydłowski.