[FOTO] Grzegorz Grzyb i Robert Hundla niepokonani!

niedziela, 22.4.2018 15:56 5647 1

Ostatni raz na podium w Rajdzie Krause stanął w 2016 roku. Dziś po raz trzeci Grzegorz Grzyb i jego pilot Robert Hundla pokonali najszybciej wyznaczoną trasę i pozostawili swoich przeciwników daleko w tyle.

Duet Grzyb/Hundla startujący w skodzie fabii R5 był w ten weekend najszybszy na czterech z ośmiu odcinków specjalnych.

Drugie miejsce wywalczyli Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń tracąc do najlepszej załogi 13 sekund. Stawkę zamknęli Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk.

Ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli załoga Filip Nivette oraz Kamil Heller wyścig zakończyli na trzecim odcinku specjalnym. Uszkodzona chłodnica nie pozwoliła załodze dotrzeć na metę w Walimiu.

W klasie Open N zwycięstwo odnieśli Marcin Słobodzian z Grzegorzem Dachowskim w Subaru Imprezie. W klasie 4 najszybsi byli Kacper Wróblewski z Jackiem Spentanym (Peugeot 208). Sławomir Strychalski z Pawłem Pochroniem zwyciężyli w Open 2WD+, a Janek Chmielewski z Michałem Majewskim w Open 2WD-. W klasie 3 zwyciężyli Tomasz Hupało i Rafał Fiołek, a w HR4 Rafał Zabuski i Adam Jaros.

Rajd stanowił także 2. rundę Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zwycięzcami tej rundy zostali Michał Pryczek z Krzysztofem Marschalem na Subaru Imprezie GC8 555. Drugą pozycję zajęli Jerzy Smagała i Konrad Giergiel w Hondzie Civic, a trzecie miejsce zajął Marek Gaciarz z Marcinem Kowalikiem (Nissan Sunny GTI).

Rajd był świetnym rozpoczęciem sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rozgrywany w bardzo korzystnych warunkach pogodowych przyciągnął na odcinki specjalne wielu kibiców. Zapętlone próby pomogły zorganizować widowisko, jakiego już dawno w naszym regionie nie mieliśmy okazji podziwiać.