[WIDEO] Porażka ŚKPR z MKS Wieluń

niedziela, 14.10.2018 10:10 1028 0

Srogą lekcję otrzymali od wicelidera tabeli piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. W meczu 4. kolejki I ligi świdniczanie przegrali we własnej hali z MKS-em Wieluń 20:31 (9:16).

Grający szybko i kombinacyjnie w ataku oraz posiadający za plecami defensywy Mikołaja Krekorę, golkipera, który jeszcze w poprzednim sezonie występował na parkietach PGNiG Superligi, szczypiorniści z Wielunia byli w piątkowy wieczór absolutnie poza zasięgiem podopiecznych Grzegorza Garbacza. Młody zespół Szarych Wilków z pewnością miał chrapkę na sprawienie sensacji, ale nie miał wystarczających argumentów, aby skutecznie przeciwstawić się rywalom.

Goście rozpoczęli bardzo mocno i po kwadransie prowadzili już 11:3. Dystans ośmiu bramek utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron świdniczanie na moment zmniejszyli straty do sześciu trafień (12:18 w 37. minucie), ale po chwili wynik znów zaczął być coraz bardziej niekorzystny. Ostatecznie ŚKPR przegrał 20:31 i trzeba przyznać, że było to bolesne zderzenie z jedną z mocniejszych drużyn naszej grupy I ligi.

Z porażki trzeba wyciągnąć wnioski i wykorzystać je w starciu z zespołami, które będą w zasięgu Szarych Wilków. Za tydzień ŚKPR zagra wyjazdowy mecz z Politechniką Anilaną Łódź, a 3 listopada do Świdnicy zawita beniaminek I ligi Forza Wrocław.

Warto wspomnieć też o dwóch wydarzeniach okołomeczowych. Przed spotkaniem długoletnie zawodnika, a obecnie działacz klubu, Ernest Jarosz został wyróżniony srebrną odznaką Zasłużony dla Piłki Ręcznej. Odebrał je z rąk przedstawicieli zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej: Jana Masłowskiego i Tomasza Christa. W przerwie meczu natomiast, oprócz tradycyjnego losowania nagród wśród kibiców odbyło się tez losowanie specjalnej nagrody dla zawodnika świdnickiej drużyny. Kurs prawa jazdy ufundowany przez nowego sponsora klubu - Ośrodek Szkolenia Kierowców RobLech trafił do Sebastiana Borowskiego. Mieszcząca się w Świdnicy przy ulicy Wałbrzyskiej firma będzie wspierać świdnicki klub w różnych formach, będą też specjalne konkursy dla kibiców.