[WIDEO] ŚKPR przegrał na własnym parkiecie

niedziela, 4.11.2018 09:56 1036 0

Niestety, znów się nie udało. Piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica przegrali kolejny mecz, tym razem z beniaminkiem ligi, Forzą Wrocław. Biorąc pod uwagę, że dla rywali były to dopiero pierwsze punkty w tym sezonie, wynik jest bardzo bolesny.

ŚKPR Świdnica – Forza Wrocław 22:29 (13:17)
Przebieg meczu: 5 3:4, 10 4:5, 15 8:8, 20 9:11, 25 12:14, 30' 13:17, 35 16:17, 40 17:20, 45' 19:22, 50' 20:24, 55 22:26, 60 22:29

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński – Cegłowski 7, W. Makowiejew 7, Wychowaniec 4, Redko 1, Borowski 1, Zaremba 1, Daszczenko 1, Żubrowski, Etel, K. Stadnik, Kozak

Kary: ŚKPR 8 minut, Forza 4 minuty
Karne: ŚKPR 5/3, Forza 5/1

Starcie zespołów okupujących ostatnie miejsca w tabeli miało spory ciężar gatunkowy. Nikt nie wyobrażał sobie, zejść z parkietu jako pokonany. I rzeczywiście. Ambicji i woli walki nie sposób odmówić i jednym i drugim. Goście wygrali 29:22 – wysoko i w sumie pewnie, choć ŚKPR wcale przegrać nie musiał. Zaważyły szalenie istotne niuanse i brak lidera, który w decydującym momencie wziąłby na swoje barki ciężar zdobywania bramek.

W pierwszej połowie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ostatnie minuty należały do Forzy, która zbudowała przewagę czterech trafień (17:13).

Szare Wilki zniwelowały stratę na początku drugiej połowy (17:17 w 36 minucie), ale potem gra przestała się kleić. Jeszcze w 46. minucie było raptem 24:22 dla Forzy, ale na więcej wrocławianie już nie pozwolili...