Finał niewykorzystanych szans we Wrocławiu

środa, 24.10.2018 13:07 555 0

Niezwykle trudno jest wygrać mecz nie wykorzystując w meczu dwóch rzutów karnych. Niestety tak było w przypadku juniorów młodszych Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Podopieczni Michała Oleszczyka ulegli na wyjeździe 2:3 FC Academy Wrocław.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla gości. Już w 2. minucie piłkę wypluł nasz bramkarz Bartosz Doliński, a z prezentu skorzystał Dawid Trelka, strzelając na 1:0. Kilkadziesiąt sekund później mieliśmy znakomitą okazję na wyrównanie, ale Dorian Krakowski zmarnował rzut karny. Rywale "uciekli spod topora" i zadali kolejny cios już w 6. minucie, podwyższając na 2:0. Biało-zieloni wciąż walczyli i wypracowali sobie kolejną jedenastkę. Tym razem do piłki podszedł Maciej Makówka, lecz i tym razem górą był wrocławski golkiper. Po zmianie stron sędzia po raz trzeci wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Jakub Ciosek i w końcu zmusiliśmy bramkarza rywali do kapitulacji. Tuż po zdobyciu kontaktowego gola mieliśmy znakomitą szansę na wyrównanie, ale Dorian Krakowski niecelnie uderzył z kilku metrów. Zamiast tego mieliśmy kontrę wykończoną przez Krystiana Kałużnego i 3:1. Rezultat na 3:2 dla miejscowych ustalił znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego nasz kapitan - Maciej Makówka.

FC Academy Wrocław - Polonia-Stal Świdnica 3:2 (2:0)

Polonia-Stal: Doliński, Ciuba (41' Dyś), Makówka, Dereń, Cząstka (41' Sieradzki), Rząsa (72' Wilicki), Stachurski, Jajko (57' Jedziniak), Madziała (54' Sałata), Krakowski, Rajca (49' Ciosek)