Worek medali

poniedziałek, 17.9.2018 12:52 773 0

Rekordową liczbą 61 medali zakończył się występ Polaków w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych. Trenerem kadry narodowej miotaczy był żarowianin Michał Mossoń.

Na co dzień Michał Mossoń trenuje w klubie Start Wrocław. Jego podopieczni wracają z Berlina z imponującym dorobkiem czterech medali i dwóch rekordów świata.

Dobrą passę rozpoczęła niezawodna Lucyna Kornobys. Zwycięstwo w konkursie pchnięcia kulą (grupa F33) dał jej rezultat 7,49m, który jest jednocześnie nowym rekordem świata. Po tym świetnym występie z nadzieją czekaliśmy na rywalizację w rzucie oszczepem. Tym razem rywalizacja odbyła się w połączonych grupach F33-F34. Mimo współzawodniczenia z bardziej sprawnymi zawodniczkami, Kornobys zdobyła brązowy medal z nowym rekordem świata (16,22m). Złoty medal w skoku w dal wynikiem 4,51m zdobyła Marta Piotrowska (T37). Na trzecim stopniu podium uplasował się Paweł Piotrowski (F336). Wysokie szóste miejsce w pchnięciu kulą zajął debiutujący na mistrzostwach Europy Jakub Mirosław (F37). Z kolei Dorota Szymula, która w kadrze narodowej stawia pierwsze kroki, była czwarta wśród kulomiotek (F33), a konkurs rzutu oszczepem zakończyła na dziesiątej pozycji.