komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 20 listopada 2018

Anatola, Sedzimira

Dolnośląski Festiwal Nauki w powiecie

wtorek, 30.10.2018 11:29 , komentarze: 0 , odsłony: 930
kategorie artykułu:

Powiat ząbkowicki kolejny już rok uczestniczył w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. W Ząbkowickim Ośrodku Kultury w ubiegłym tygodniu odbyła się uroczysta inauguracja, podczas której wygłoszony został pierwszy wykład pt. „Moje góry”. Wykład inauguracyjny wygłosił dr inż. Bogdan Jankowski z Politechniki Wrocławskiej.

Także w Janowcu  w gminie Bardo odbyły się wykłady, pokazy, warsztaty, konkursy, wycieczki i inne formy propagowania wiedzy w ramach ząbkowickiej sesji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. 

Młodzież ze szkół powiatu ząbkowickiego mogła wziąć udział w następujących zajęciach w Janowcu: wycieczka edukacyjna „Szlakiem polskich pątników po Górach Bardzkich”, ćwiczenia terenowe z geologii, warsztaty ceramiczne „Owca z Janowca”, warsztaty „Magia drzew”, wykład „Energia elektryczna w naszym domu” oraz wykład „Jak budować dobrostan każdego dnia”.
Tego typu edukacyjne inicjatywy rozbudzają zainteresowania dzieci i młodzieży, zachęcają do zabawy nauką, wspomagają w odpowiedzialnym wyborze kształcenia oraz podejmowania studiów wyższych.
Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji za rok.

 

UMiG Ząbkowice Śląskie oraz UMiG Bardo

 

Wasze komentarze


wczoraj, 10 godz temu
7
niedziela, 18.11.2018 14:06
czwartek, 15.11.2018 09:20
29
środa, 14.11.2018 10:03
15
Szpital LATAWIEC
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Pomoc drogowa
Salon Drzwi i Podłóg
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
Praca na GoWork
Praca na GoWork