Biją rekordy

wtorek, 19.4.2016 11:10 756 0

W poznańskim półmaratonie wystartowało kilkudziesięciu wałbrzyszan, w tym uczestnicy programu Biegaj -Zapobiegaj. Świetny wynik wykręcił Artur Socha, który zajął wysokie 30. miejsce z czasem 1:16:26. Wygrał Kenijczyk Mutati w czasie 1:03:44.
1101. Anna Grześkowiak.
Prezydent Roman Szełemej zmieścił się w dwóch godzinach, uzyskał czas 1:58:07, co dało mu 5696. miejsce w kategorii open. Burmistrz Jedliny Leszek Orpel uzyskał lepszy czas - 1:43:51, co dało mu 2719. miejsce. Ten bieg ukończyło ponad 11 tysięcy zawodników!

Boston zaś spodziewa się w poniedziałek 18.04  ponad 32 tysięcy biegaczy. To najstarszy maraton na świecie, rozgrywany jest po raz 120! W gronie startujących po raz pierwszy biegnie Robert Korzeniowski. Jego rekord życiowy to 2:41. Teraz chce zejść poniżej 2:30. Trzymamy kciuki!

źródło: polmaraton.walbrzych.pl