Czarni Wałbrzych wygrywają w Walimiu

wtorek, 13.6.2017 16:13 731 0

Po emocjonującym meczu KS Walim przegrał z Czarnymi Wałbrzych 1:2. Walczący o utrzymanie gospodarze zaraz na początku meczu objęli prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą po bramce z rzutu karnego wałbrzyszanie zdołali wyrównać, a w końcówce spotkania kolejna skutecznie wykonana jedenastka zapewniła gościom trzy punkty.

Spotkanie miało wymarzony początek dla zespołu z Walimia, bo już w 6’ po zagraniu Krzysztofa Byrskiego Łukasz Młocek znalazł się sam przed Łukaszem Pyłką i strzałem z bliska pokonał bramkarza Czarnych. Już 5 minut później ten sam zawodnik ponownie stanął oko w oko z golkiperem gości, tym razem jednak Łukasz Pyłka wyszedł z bramki i skuteczną obroną zapobiegł utracie drugiego gola. Kolejne fragmenty meczu nie należały do najpiękniejszych i zarówno jedna, jak i druga drużyna miały problemy z konstruowaniem akcji mogących poderwać kibiców z miejsc siedzących. W 35’ dość niespodziewanie Czarni wyrównali – Maciej Łukasik został sfaulowany na skraju pola karnego, a jedenastkę na bramkę zamienił Patryk Marszałek. W 40. minucie Grzegorz Wroczyński próbując dośrodkować z lewej strony spod linii końcowej trafił w słupek i na tym emocje w stojącej na przeciętnym poziomie pierwszej połowie się zakończyły.

Po zmianie stron gospodarze mogli odzyskać prowadzenie – w 51’ Kamil Śmiałowski dośrodkował na 10. metr, a zupełnie niekryty Krzysztof Byrski uderzył z woleja nad bramką. Minutę później świetną okazję mieli Czarni, gdy po podaniu Patryka Marszałka sam na sam z bramkarzem znalazł się Maciej Łukasik, jednak w tym pojedynku lepszy okazał się Marcel Zieliński, który swoją interwencją uratował zespół z Walimia. W 69. minucie po prostopadłym zagraniu w pole karne kolejny raz sam przed Łukaszem Pyłką znalazł się Łukasz Młocek, ale tym razem posłał piłkę obok lewego słupka. W 86’ miała miejsce decydująca dla wyniku meczu sytuacja – Maciej Łukasik został sfaulowany w „16”, a Patryk Marszałek po raz drugi skutecznie wykonał jedenastkę. Dodatkowo za protesty czerwonymi kartkami zostali ukarani Robert Rzeczycki i Krzysztof Byrski i gospodarze kończyli spotkanie w „9”. Mający dwóch zawodników więcej Czarni nie dali już sobie zrobić krzywdy i pewnie dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka arbitra.

KS Walim - Czarni Wałbrzych 1:2 (1:1)