Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

czwartek, 22.7.2021 20:48 292

Mamy możliwość żyć w czasach, gdy banki wychodzą naprzeciw swoim klientom w większym stopniu, niż kiedykolwiek wcześniej. Nawet najbardziej kryzysowym sytuacjom finansowym przy odrobinie dobrej woli oraz sprawczości udaje się zaradzić. W jaki sposób? Przystępny kredyt konsolidacyjny to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby wszystkie zobowiązania finansowe połączyć w jedno.

Kredyty konsolidacyjne — dla firm lub osób fizycznych

Na preferencyjny kredyt konsolidacyjny zdecydować się mogą wszyscy, którzy z różnych powodów do tej pory zaciągali pożyczki i kredyty w różnych, konkurencyjnych placówkach bankowych. Założenie kredytu konsolidacyjnego wymaga minimum formalności. Tak naprawdę wystarczy już jedna rozmowa z konsultantem.

Wszelkie działania formalne ułatwi nam posiadanie wszystkich dokumentów świadczących o tym, że mamy do spłacenia dane należności finansowe. Warto je przedstawić konsultantom bankowym w trakcie rozmowy. Oczywiście, historia naszych dotychczasowych perypetii kredytowych zostanie przeanalizowana w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. W ten sposób konsultanci pracujący w danej placówce bankowej będą mieli jasny ogląd naszej finansowej sytuacji.

Kredyt konsolidacyjny — proste reguły spłacania

Może się okazać, że w krótkich odstępach wzięliśmy kredyt na naprawę samochodu, nowy sprzęt do pracy oraz chwilówkę na wakacje. Wszystkie te zobowiązania da się połączyć w jedno, nawet przy różnorodnych stopach oprocentowania.

Bank ze wszystkich stóp wyciąga odpowiednią średnią, dzięki czemu możliwe jest zdobycie konsolidacyjnego kredytu na naprawdę zadowalających warunkach i bez konieczności dodatkowego oprocentowania, na które zawsze w przypadku kredytów długotrwałych z reguły się narzeka. Oferowany kredyt konsolidacyjny rozłożyć możemy na tyle rat, ile jest nam potrzebnych, aby nasz portfel nie odczuł widma krańcowych oszczędności. Niskie raty spłaca się łatwiej i praktyczniej.

Jak długo można spłacać kredyt konsolidacyjny?

To wszystko zależy już od tego, jaką kwotę w sumie mamy do oddania w ramach kredytów i pożyczek. Drobniejsze kwoty — do ok. 2000 złotych można spłacać w ciągu roku lub dwóch lat. Rata wynosi wtedy zazwyczaj niecałe 200 zł. Jeśli nasze zobowiązanie liczy więcej, niż 2000 i sięga kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych — w takiej sytuacji warto rozłożyć kredyt konsolidacyjny na 20 - 30 rat. Okres spłaty będzie trwał zatem około 3 - 4 rat.

Banki naprawdę idą na szerokie ugody w kwestii spłacania zaległych należności, dlatego warto z nich korzystać, a nie poddawać się strachowi, że zapłacimy dodatkowe kary. Spłata kredytu konsolidacyjnego, jeśli odbywa się płynnie i regularnie, zawsze będzie budowała pozytywny nasz obraz w BIK, o czym także należy pamiętać. Szybkie spłacenie kredytu konsolidacyjnego daje możliwość z korzystania z nowych produktów finansowych z jeszcze mniejszym oprocentowaniem.

Więcej informacji znajdziesz na https://intuum.pl/