Górnik Wałbrzych przegrywa w Kłodzku!

sobota, 11.11.2017 16:57 727 0

Górnik Wałbrzych na przedostanie spotkanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 wyjechał na mecz do Kłodzka. Beniaminek po awansie do IV gra w kratkę. Dla biało-niebieskich jedynym celem było zwycięstwo.

Pierwsze 45 minut było bardzo wyrównane. Walbrzyszanie próbowali narzucić swój styl gry jednak gospodarze grali mądrze i nie pozwolili Górnikowi na zbyt dużo. Dopiero bezpośrednie uderzenie Jana Rytki z 20 metrów otworzyło wynik. Zaledwie minutę później Sobiesierski strzela drugiego gola. Biało-niebiescy prowadzą do przerwy 2:0.

Po zmianie stron gospodarze szybko strzelają bramkę kontaktową. Górnikowi trochę spokoju daje Młodziński. Jest 3:1 ale to Nysa zaczyna grać lepiej. Już 70 minucie spotkania Lazarewicz wykorzystuje rzut karny. Niedługo potem za faul z boiska usunięty został Sobiesierski. Górnik gra w osłabieniu co skrzętnie wykorzystuje zespół z Kłodzka.

Najpierw w 84 minucie gospodarze doprowadzają do wyrównania by zaledwie 4 minuty później objąć w meczu prowadzenie. W ostatnich sekundach spotkania Górnik traci kolejnego piłkarza. Janek Rytko ogląda czerwony kartonik, a Nysa strzela piatego gola.

Nysa Kłodzko - Górnik Wałbrzych 5:3 (0:2)