Górnik Wałbrzych wygrywa z Unią Bardo

poniedziałek, 30.10.2017 09:21 759 0

Dla gospodarzy mecz drużyną z Barda miał być okazją do zmazania plamy na honorze po ostatnim pojedynku w Oleśnicy. Biało-niebiescy mieli zatem jeden cel - zwycięstwo.

Początek spotkania nie wskazywał jednak szturmu bramki rywala. Podopieczni Macieja Jaworskiego dość spokojnie prowadzili grę, nie forsując zbytnio tempa. Pierwszą groźną akcję stworzyli za to goście. W 17 minucie po stałym fragmencie doszło do zamieszania pod bramką Damiana Jaroszewskiego. Piłka jednak nie znalazła drogi do bramki. W 33 minucie meczu pierwszą dobrą akcją popisali się gospodarze. Szczęście jednak nie dopisało strzelającemu Jankowi Rytko. Bramkarz spokojnie wyłapał jego uderzenie. Do przerwy 0:0

Po zmianie stron Górnik zaatakował. Na bramkę Unii strzelali Rytko i Sobiesierski. Gra nabrała tempa. Kolejna akcja wałbrzyszan dała im prowadzenie. Ładną akcję gospodarzy wykończył Sobiesierski. Zaledwie kilka minut później do bramki trafia Młodziński. Górnik prowadzi 2:0. Po drugim golu tempo meczu ponownie spadło. W końcówce zawodów bramkę zdobywają jeszcze goście i po przeciętnym spotkaniu zaledwie jednym golem, Górnik Wałbrzych pokonuje Unię Bardo.

Górnik Wałbrzych - Unia Bardo 2:1 (0:0)

Jaroszewski, Michalak, Smoczyk, Młodziński, Rytko, Tobiasz, Chajewski, Krzymiński, Sobiesierski, Dec, Niemczyk.