Dyniowe warsztaty na zakończenie projektu
W ostatnim tygodniu października w czarnoborskim Centrum Kultury królowały dynie. Dyniowe babeczki, kremowe zupy, artystyczne dyniowe stworki oraz radosna rodzinna atmosfera, a wszystko za sprawą warsztatów podsumowujących projekt "Sąsiedzkie śniadania na trawie" (projekt dofinansowano z programu „Działaj Lokalnie 2021” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i ODL Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Granica”).
W ramach projektu, od czerwca do października mieszkańcy gminy Czarny Bór (zarówno dzieci, dorośli, jak i seniorzy) korzystać mogli z szeregu różnorodnych działań. Były warsztaty ekologiczne, kulinarne, a także smakowite śniadania na trawie. Powodzeniem cieszyły się sąsiedzkie wycieczki w poszukiwaniu lokalnych produktów. Gospodarstwo ekologiczne i serowarnia „Wańczykówka”, plantacja borówek „Blueberry Krzeszów”, czy „Lawendowe Sudety” w Unisławiu Śląskim to tylko niektóre z odwiedzonych miejsc, gdzie udało się odnaleźć wyjątkowe, lokalne produkty i smaki.
Projekt zakończył się równie smakowicie i ciekawie, bo rodzinnymi warsztatami dyniowymi. W dynię wdrążyli się duzi i mali, dzięki czemu powstały wyjątkowe i niepowtarzalne stworki, które nie tylko ozdobią każdy dom, ale z powodzeniem posłużą za pudełeczko na rozmaite skarby. Podczas warsztatów powstała też kremowa, wyśmienita zupa dyniowa oraz równie wyborne dyniowe babeczki. Było rodzinnie, wesoło i pysznie o czym świadczą zadowolone miny zarówno uczestników, jak i gości (w warsztatach oprócz mieszkańców gminy, udział wzięła Bożena Pełdiak - Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Granica" reprezentująca program „Działaj Lokalnie” oraz panie z zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich „Bukowianki” z Bukówki).
Przeczytaj komentarze (1)
Komentarze (1)