Pierwsza Gala EDU w Polsce

środa, 1.6.2016 14:34 1519 0

We wtorek, 31 maja, na Scenie Kameralnej Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, po raz pierwszy w Polsce odbyła się Wielka Gala Finałowa Pedagogiki Teatru  Sezon na Edu! 2016, podsumowująca działania edukacyjne oraz objazd spektaklu „Tutaj jest wszystko" (reż. Magdalena Miklasz), który zakończył się tego dnia w Starej Kopalni, ostatnimi prezentacjami w tym sezonie. Przedstawienie „Tutaj jest wszystko" przez ostatnie pół roku odwiedziło  19 szkół w Wałbrzychu oraz Świebodzicach. Obejrzało je około 1800 uczniów. Zadanie zostało dofinansowane ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zakończenie objazdu stało się świetną okazją do podsumowania bogatych działań edukacyjnych, które przez ostatni sezon realizował Teatr. Warsztaty, spotkania, przyteatralne grupy, spektakl zrealizowany przez młodzież w ramach programu Teatralna [de]KONSTRUKCJA, biforki, afterki, czytania nowych reportaży i książek dla dzieci, zajęcia z twórcami, czy w końcu trasa spektaklu „Tutaj jest wszystko" po wałbrzyskich szkołach - można śmiało powiedzieć, że edukacyjna działalność Teatru Szaniawskiego jest tak samo ważna i rozbudowana, jak produkcja i granie repertuarowych spektakli.

Podczas gali wręczono statuetki i „listy uwierzytelniające” piętnastce Ambasadorów Teatru – najbardziej zaangażowanym nauczycielom, czarodziejom, którzy potrafią „zarazić” teatrem młodzież. Specjalnymi Kaczkami Dormana uhonorowano 19 szkół, które gościły Szaniawskiego podczas trasy przedstawienia „Tutaj jest wszystko”. Ponadto Kaczki zostały wręczone pracownikom Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wałbrzychu, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz pani Justynie Czarnocie z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego – koordynatorce Konkursu im. Jana Dormana.

Uroczystość uświetniły fragmenty na żywo spektaklu „Tutaj jest wszystko", premiera filmu -Mapa EDU, przygotowanego przez Amadeusza Nosala – twórcę projekcji, przedstawiającego bogatą działalność pedagogiczną Teatru oraz występ duetu smyczkowego: Bożeny Papały i Tomasza Kulisiewicza. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)