Sufity podwieszane LED w mieszkaniu. Jak zrobisz sufit podwieszany

poniedziałek, 30.1.2023 21:17 182

Montaż sufitu podwieszanego w mieszkaniu. Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Co zrobić, żeby sufit w mieszkaniu pełnił funkcję dekoracyjną? Czy samo oświetlenie LED wystarczy? I jak się przygotować do totalnej zmiany? Zobacz, jak odmienić wygląd mieszkania, wykorzystując sufit podwieszany.

0fa7c4c081b8f41a0c75c3deb66f1ffc

Kiedy zdecydować się na montaż sufitu podwieszanego?

To najlepsze rozwiązanie zawsze, kiedy oryginalny sufit w Twoim mieszkaniu pozostawia wiele do życzenia. Może jest nierówny i popękany? A może planujesz poprowadzić pod nim instalację i chcesz ją zasłonić? Zrób to, wykorzystując możliwości płyt g-k. Mieszkasz w mieszkaniu pozbawionym podziałów albo przynajmniej masz salon połączony z kuchnią? Dzięki sufitowi podwieszanemu wydzielisz strefy bez stawiania ścian. Sama gra świateł i cieni pozwoli Ci wyodrębnić przestrzenie pełniące różne funkcje. 

Sufit podwieszany LED - montaż oświetlenia 

W tym przypadku masz sporo możliwości, jeśli chodzi o wypełnienie pomieszczenia światłem. Samo oświetlenie LED przybiera wiele form - może być rozmieszczone w listwie lub punktowo. Zamiast niego możesz wybrać również lampy halogenowe, zapewniające równie dużo światła. Układ lamp dobierzesz pod aranżację pomieszczenia i doświetlisz nimi najbardziej zacienione miejsca.

W dodatku płyty gipsowo-kartonowe dają się dowolnie kształtować, tak jak np. Gyptone Big CurveSixto 63. W tym przypadku jednak lepiej zdać się na projektanta lub architekta wnętrz, żeby nie okazało się, że Twój wymarzony sufit w rzeczywistości nie wygląda tak, jak to sobie planowałeś

Zamontuj sufit podwieszony i zasłoń instalację

Wszystkie przewody zostaną sprytnie ukryte pod płytami gipsowo-kartonowymi. Nie musisz kuć ścian, żeby je schować. Wystarczy dobrze dopasowana stabilna płyta. Jeśli masz niskie mieszkanie, zrób sufit podwieszany tylko tam, gdzie potrzebujesz schować kable. Konstrukcja pojedyncza zabiera maksymalnie 3 cm z wysokości i w takim przypadku będzie najlepszym wyborem. A jeśli masz więcej miejsca, wykorzystaj sufit krzyżowy - jednopoziomowy lub dwupoziomowy. 

Jakie płyty gipsowo-kartonowe wybrać? 

Dopasuj rodzaj płyt do pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Inne sprawdzą się w kuchni i łazience, czyli miejscach o podwyższonej wilgotności, a jeszcze inne w pokoju dziennym. Równie ważny jest wybór stalowych elementów tworzących stelaż (ruszt), do którego przykręcony jest sufit. Do tego dochodzą wytrzymałe profile nośne i przyścienne profile główne (UD i CD), wieszaki, a także wkręty i dyble. Wyznacz odległości i zadbaj o odpowiedni rozstaw profili, tak żeby konstrukcja nie rozjeżdżała się. W przeciwnym razie łączniki zaczną puszczać, a płyty popękają.

Akustyczne i termiczne zabezpieczenie sufitu podwieszanego 

Konstrukcję zabezpieczysz wełną mineralną, dzięki czemu ocieplisz mieszkanie. Zapobiegniesz jego wychładzaniu się, a jednocześnie wytłumisz odgłosy dochodzące z mieszkania znajdującego się nad Twoim. Montując warstwę izolacyjną pilnuj, żeby szczelnie wypełnić wszystkie zakamarki, dzięki czemu będzie ona w 100% skuteczna. 

Oferta sufitów podwieszanych do mieszkań, hal przemysłowych i biur

Nieestetyczny strop może zdarzyć się wszędzie. Do tego w niektórych obiektach montaż sufitu podwieszanego np. kasetonowego to najwygodniejsze rozwiązanie, które ukrywa plątaninę kabli i rur, a jednocześnie zapewnia szybki dostęp w razie awarii.

Jeśli planujesz zamontować sufit podwieszany w mieszkaniu lub budynku, którym zarządzasz, zobacz produkty Rigips. Znajdziesz wśród nich wszystko, czego potrzebujesz do wykończenia pomieszczeń - od płyt z gipsu i kartonu, przez akcesoria po środki uszczelniające i szpachle.