UJ Kraków zwyciężył wałbrzyski półfinał AMP w futsalu

niedziela, 28.1.2018 21:05 1143 0

Ostatecznie aż dziewięć zespołów z rozgrywanego w Wałbrzychu turnieju, uzyskało awans do fazy finałowej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet.

Zawody rozgrywano przez trzy dni. Na starcie stanęło 23 uczelniane reprezentacje z południowej części Polski. Wśród uczestników mistrz i wicemistrz zeszłorocznych rozgrywek. PWSZ Wałbrzych jak na mistrza przystało szedł od zwycięstwa do zwycięstwa. Dobra passa skończyła się dopiero gdy na drodze stanęła drużyna wicemistrza kraju. Uniwersytet Jagielloński okazał się bezkonkurencyjny i bez wysiłku wygrał I rundę eliminacji. W II odegrał się wałbrzyszankom za porażkę z zeszłego roku. W fazie finałowej w pokonanym polu pozostawił za sobą najlepszą czwórkę turnieju. W meczu o pierwsze miejsce krakowianki pokonały AWF Wrocław aż 7:1.

Do warszawskiego finału awans uzyskało 9 uczelni:

1. UJ Kraków
  2. AWF Wrocław
  3. Akademia Jana Długosza
  4. AWF Katowice

5-8. PWSZ Wałbrzych, Politechnika Śląska Gliwice, Uniwersytet Ekonomiczny Kraków, Politechnika Opolska.

W fazie barażowej o ostatnie 9 miejsce uprawniające do gry w turnieju finałowym walczyły cztery drużyny. Najlepszą z nich okazał się Uniwersytet Pedagogiczny z Krakowa.

• Zawodnik turnieju: Natalia Sitarz (UJ Kraków)
  • Bramkarz turnieju: Karolina Klawis (UJ Kraków)
  • Najlepszy strzelec: Joanna Wróblewska (AWF Wrocław)