Wydarzenia w Starej Kopalni

środa, 29.1.2020 10:48 327 0

Początek roku to zawsze intensywny czas wyjazdów promocyjnych. Stara Kopalnia już w styczniu pojawiła się w Zieleńcu, a w kolejnych tygodniach stoisko obiektu pojawi się jeszcze w kilku miejscowościach górskich.Ponadto materiały Starej Kopalni były dostępne podczas Ferien Messe Wien 2020 w Wiedniu na stoisku Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej oraz podczas Międzynarodowych Targach Regionów Turystycznych REGIONTOUR w Brnie na stoisku LOT AW. Oprócz działań promocyjnych instytucja prowadzi również zajęcia edukacyjne i warsztaty ceramiczne w ramach Ferii Zimowych - oferta skierowana jest zarówno do grup zorganizowanych, jak i do osób indywidualnych.

W miniony weekend Stara Kopalnia była obecna na Projekcie Zima w Zieleńcu. Jest to akcja organizowana przez jedną ze stacji telewizyjnych – polega na stworzeniu „miasteczka” z różnymi atrakcjami na stokach najbardziej popularnych miejscowości górskich.
Stara Kopalnia uczestniczyła w Projekcie Zima na zaproszenie Wydziału Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Przez dwa dni wszyscy chętni mogli skorzystać z górniczego konkursu z nagrodami, spróbować wyjątkowej herbaty ze Starej Kopalni „Gorącej Barbary” oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o obiekcie od przewodnika pana Andrzeja. W tym tygodniu, 1 lutego instytucja będzie obecna ze swoim stoiskiem podczas w Szklarskiej Porębie i Karpaczu. Pierwsze miesiące roku to czas promocji - do początku kwietnia niemal w każdy weekend Stara Kopalnia będzie promować ofertę swoją i Wałbrzycha w miejscowościach górskich oraz na targach turystycznych na stoisku miasta Wałbrzycha.

21 stycznia rozpoczęły się warsztaty origami w Starej Kopalni. Warsztaty związane są z wystawą Marcina Ryczka "Harmony" w Starej Kopalni, która pojawi się 21 lutego. Integralną częścią wystawy będzie 1000 żurawi origami, które powstaną w trakcie warsztatów. Instalacja będzie nawiązaniem do zdjęcia "Hiroshima - Phoenix Rising from the Ashes" i historii dziewczynki Sadako, której tworzenie właśnie tych żurawi dawało nadzieję w chorobie. Niestety nie zdążyła zrobić 1000 żurawi, jednak jej historia zainspirowała inne osoby, które po jej odejściu stworzyły pozostałe żurawie i złożyły na jej grobie.
Wydarzenie adresowane jest do uczniów szkół podstawowych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, szczegóły na stronie Starej Kopalni.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)