Bielawianka w IV lidze

poniedziałek, 24.6.2024 08:40 893 3

W sobotę, 22 czerwca w Międzyborzu miał miejsce mecz barażowy o awans do IV ligi dolnośląskiej. Drużyna Bielawianki która zajęła 2. miejsce w lidze okręgowej w grupie wałbrzyskiej zmierzyła się z IV ligowym Zenitem. W pierwszej połowie lepszą drużyną byli gospodarze którzy prowadzili pewnie 2:0.

Po godzinie gry wydawało się, że pierwszy baraż o IV ligę jest już rozstrzygnięty. Dokładnie w 63. min. Dawid Zender strzelił gola na 3:0 dla Zenitu Międzybórz. Wcześniej dla gospodarzy trafiali Hubert Nowacki i Filip Szczypkowski.

W samej końcówce zawodnicy Bielawianki rzucili się do szaleńczych ataków ale razili nieskutecznością albo dobrze bronił bramkarz gospodarzy. Aż do 79. min. kiedy Bartosz Tomkiewicz zdobył pierwszego gola dla BKS-u, a trzy minuty później trafił po raz drugi i Bielawianka miał gola kontaktowego ma 3:2.

Gdy wydawało się, że lada chwila dojdzie do wyrównania w 83. min. strzelec dwóch bramek po ataku w rywala dostał czerwoną kartkę.Nie spowodowało to w graczach z Bielawy braku wiary i, w samej końcówce znów szaleńczo zaatakowali. Stworzyli sobie przynajmniej dwie 100-procentowe sytuacje bramkowe, ale piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki

Aż do 98. min., kiedy praktycznie w ostatniej akcji meczu w doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym był Paweł Słonecki, a Dawid Januszewicz strzałem z rzutu karnego doprowadził do wyrównania. Mieliśmy do rozegrania konkurs rzutów karnych.

W nich bronił świetnie wprowadzony w końcówce Damian Wajda i po strzelonym ostatnim karnym na 4:2 przez popularnego "Talerza" to drużyna Bielawianki mogla świętować awans do IV ligi dolnośląskiej!

Podopiecznym trenera Soczewskiego za cały sezon i mecz barażowy należą się szczególne wyrazy uznania. Z kibicami widzimy się już w sierpniu na boiskach IV ligi. Zapraszamy!