Dzierżoniowscy karatecy na IKO Kujawy Cup

środa, 5.12.2018 15:26 1324 0

XVIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin ,,IKO Kujawy Cup” został rozegrany 1 grudnia we Włocławku. Organizatorem zawodów był Włocławski Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihana Jana Mazurkiewicza – 5 dan. W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z 18 klubów. Nasz klub DKSKK reprezentowało dwóch zawodników - Karol Rosa i Grzegorz Czarnecki.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Karol, który w kategorii kumite junior okazał się bezkonkurencyjny, zdecydowanie wygrywając swoje walki turniejowe. Walkę półfinałową zakończył przed czasem, a finał przez zdobycie wazari (pół punktu). Do złota w walkach dołożył srebro w konkurencji technicznej kata, w której uplasował się za aktualnym zdobywcą Pucharu Europy, który rozegrany został dwa tygodnie temu.

Drugi z naszych zawodników, Grzegorz zajął 5 m-ce w konkurencji kata, po dotarciu do półfinału, po zaciętej walce musiał uznać wyższość swojego przeciwnika i tym samym ukończył zmagania na trzecim miejscu.

Zawody zostały sprawnie zorganizowane, były także dobrą okazją do sprawdzenia dyspozycji naszych zawodników przed zbliżającym się Pucharem Polski. Sprawdzian wypadł obiecująco, dlatego mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte na ,,IKO Kujawy Cup” pomoże im w następnych turniejach.