MKS 9: pływacy w Nowej Rudzie

niedziela, 6.12.2020 10:44 1589 1

W dniu 03.12.2020 w Nowej Rudzie odbyły się zawody pływackie, Mistrzostwa Dolnego Śląska 10 i 11 lat na 25m basenie. W zawodach uczestniczyło 266 zawodników z 28 klubów. Nasz Klub reprezentowali Kornel Pisarski, Błażej Kiejda i Zuzanna Szel, podopieczni trenera Andrzeja Wojtala.

Kornel Pisarski, w kategorii 10 lat, zdobył dwa brązowe medale na dystansach 50m stylem dowolnym (34,75) i 100m stylem zmiennym z czasem 1:30,03. Na dystansie 50m stylem grzbietowym (41,80) zajął siódme miejsce.

W kategorii najlepszy zawodnik Kornel uplasował się na trzecim miejscu.

Błażej Kiejda, w kategorii 10 lat, startował na dystansie 50m stylem dowolnym uzyskując czas 39,04.

Zuzanna Szel, w kategorii 10 lat, startowała na dystansach 50m stylem dowolnym (40,51) i 50m stylem grzbietowym kończąc wyścig z czasem 43,78.

Uczestnictwo zawodników Klubu w Mistrzostwach Dolnego Śląska dzieci 10 i 11 lat w Nowej Rudzie zostało współfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.