Wspólne patrole Policji i Straży Leśnej na terenach zalesionych gminy Niemcza

dzisiaj, 9 godz temu 224 0

25 lipca 2025 roku dzielnicowy aspirant sztabowy Piotr Gros z Posterunku Policji w Niemczy oraz starszy strażnik leśny Mateusz Malec z Nadleśnictwa Henryków przeprowadzili wspólne działania kontrolne na terenach leśnych gminy Niemcza. Celem patroli była ochrona przyrody oraz zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających w lesie w czasie wakacji.

Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przypadki kradzieży drewna, nielegalne poruszanie się pojazdami mechanicznymi po lasach – zwłaszcza motocyklami i quadami – a także na zaśmiecanie lasów i naruszanie przepisów dotyczących zakazu używania ognia. Dodatkowo monitorowano stan duktów leśnych pod kątem ich dostępności dla służb ratunkowych oraz bezpieczeństwa turystów.

Wspólne patrole Policji i Straży Leśnej to nie tylko skuteczna forma przeciwdziałania przestępczości środowiskowej, ale również działanie prewencyjne, mające na celu edukowanie społeczeństwa w zakresie ochrony przyrody oraz bezpiecznego korzystania z terenów leśnych. Policja przypomina, że wjazd pojazdami mechanicznymi do lasu bez zezwolenia jest zabroniony, a rozpalanie ognia w miejscach do tego nieprzeznaczonych grozi nie tylko mandatem, ale także realnym niebezpieczeństwem dla środowiska i ludzi.

Dzierżoniowska Policja zapowiada kontynuację tego typu działań. Mundurowi apelują do wszystkich mieszkańców i turystów o odpowiedzialne zachowanie w lesie i reagowanie na wszelkie nieprawidłowości, które mogą zagrażać środowisku naturalnemu lub bezpieczeństwu publicznemu.

nadkom. Marcin Ząbek
    Oficer Prasowy
 KPP Dzierżoniów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)