Wyniki matur w powiecie dzierżoniowskim
Tak prezentują się wyniki matur w powiecie dzierżoniowskim. Dane dotyczą przystępujących pierwszy raz do egzaminu maturalnego w 2025 roku, niezależnie od roku ukończenia szkoły, zarówno absolwentów liceów ogólnokształcących, jak i techników (bez poprawek).
Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające wyniki zdających w terminie poprawkowym (w sierpniu), będą udostępnione 10 września 2025r.
Liczba zdających, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów wymaganych – 489
Otrzymali świadectwo dojrzałości – 353
- - zdawalność powiat ogółem – 72,2%,
Średnie wyniki z egzaminów pisemnych (poziom podstawowy):
- - język polski powiat – 55%,
- - język angielski powiat – 75,2%,
- - matematyka powiat – 52,5%,
Najwyższa zdawalność wśród liceów ogólnokształcących I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie – zdawalność 97,7%
Najwyższa zdawalność wśród techników – Zespół Szkół Nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie – zdawalność 68,5%
Najwyższy wzrost zdawalności w stosunku do roku 2024 – Licem Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Bielawie – zdawalność 94,6% (wzrost o 16%)
Przeczytaj komentarze (7)
Komentarze (7)
wyniki-egzaminu-maturalnego-w-2025-r-w-k
raju-oraz-wojewodztwach-dolnoslaskim-i-o
polskim/