„Cały Kazio” po raz 9. w Polanicy-Zdroju. Oto kogo zobaczymy na tym znakomitym festiwalu. To będą naprawdę sensacyjne nazwiska!

czwartek, 8.9.2022 13:00 3023 1

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń Polanicy-Zdroju i całej południowo-zachodniej części kraju. W dniach 7-9 października w tym uzdrowiskowym mieście na Dolnym Śląsku odbędzie się „Cały Kazio” – 9. festiwal inspirowany twórczością Marii Czubaszek i Wojtka Karolaka. Na scenie pojawią się m.in. Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Fisz Emade, Maciej Maleńczuk, Irena Santor, a także Artur Andrus, Marzena Rogalska czy Joanna Kołaczkowska.

Motywem przewodnim festiwalu, który odbywa się od 2014 roku, jest wyśmiewanie głupoty i szukanie recepty na korzystanie z radości życia. A wszystko to doprawione komentarzem i satyrą na temat bieżących wydarzeń w kraju i na świecie, a także zabawa słowem i językiem – polskim, oczywiście.

– W Polanicy pojawi się między innymi Alosza Awdiejew ze swoim wspaniałym, nowym programem, który – krótko mówiąc – pewnie nie spodobałby się prezydentowi Rosji – mówi Hirek Wrona, dziennikarz muzyczny, pomysłodawca festiwalu. – Będą elementy dotyczące współczesnego świata, tego, co się na nim dzieje, ale też – jak zwykle - szacunek dla polskiego słowa – dodaje.

Podczas festiwalu odbędą się spotkania z dziennikarzami – Katarzyną Borowiecką, Małgorzatą Rogalską, Leszkiem Gnoińskim, Hirkiem Wroną i Piotrem Stelmachem. Organizatorzy zapraszają też na Dancing z Kaziem, pokaz kolorowej fontanny, wystawę rysunków autorstwa Wojtka Karolaka, czy turniej scrabble z udziałem festiwalowych gości.

– „Cały Kazio” jest jednym z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń artystycznych dla Polanicy-Zdroju. Zawsze w ten październikowy weekend miasto wypełnia się fantastyczną atmosferą. Na ulicach można spotkać największych polskich artystów, można uczestniczyć w wielu wydarzeniach z ich udziałem. Niekoniecznie tylko oglądać ich na scenie teatru. Z przyjemnością wspominamy czasy, kiedy na festiwal przyjeżdżali Marysia i Wojtek. To były niezwykłe rozmowy, spotkania. My właściwie cały czas czujemy obecność tych niezwykłych ludzi – mówi Justyna Kuban, dyrektorka Teatru Zdrojowego, który będzie sercem festiwalu. Tam też w sobotę 8 października odbędzie się koncert galowy „Całego Kazia”.

Na scenie wystąpią Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Maciej Maleńczuk, Fisz Emade Tworzywo i Marzena Rogalska. Gościem specjalnym będzie Irena Santor, która część swojego życia spędziła w Polanicy-Zdroju.

– Uwielbiamy publiczność, która przyjeżdża na „Całego Kazia” z całej Polski, ale i zagranicy. Większość jest z nami już od pierwszej edycji, czyli dziewięć lat. W związku z tym czujemy się jak jedna wielka rodzina. Jedyną właściwie niedogodnością organizacyjną tego wydarzenia jest fakt, że Teatr Zdrojowy ma małą widownię. Możemy pomieścić tylko 300 osób, stąd taki duży problem ze zdobyciem biletów. Staramy się wykorzystywać również inne przestrzenie – takie, jak Villa Polanica, która jest współorganizatorem wydarzenia; czy też Park Zdrojowy. Udział w nich jest bezpłatny, także jest szansa właściwie dla każdego, aby dostać się na festiwal i poczuć jego atmosferę – tłumaczy Justyna Kuban.

We wspomnianej Villi Polanica odbędzie się wystawa rysunków autorstwa Wojtka Karolaka.

– Bardzo się cieszę, że po raz dziewiąty będą mógł przybić „piątki” ze wspaniałymi artystami – tym razem z Natalią Przybysz, Anią Rusowicz, Aśką Kołaczkowską, całej ekipie Hrabi, Fiszowi, Maleńczukowi i Andrusowi. Nisko pokłonię się pani Irenie Santor i Aloszy Awdiejewowi, których osobiście zobaczę pierwszy raz w życiu. Ale emocje! – komentuje Arkadiusz Stolarski z Villi Polanica. – Dlaczego festiwal nazywa się „Cały Kazio”? To niech się Andrus z Hirkiem Wroną tłumaczą. Od 7 do 9 października będzie okazja, żeby ich o to osobiście zapytać podczas festiwalu właśnie, na przykład na kawie w Villi Polanica – kończy Arkadiusz Stolarski.

– Zapraszamy niezwykle serdecznie, przybywajcie Państwo do przepięknej Polanicy na „Całego Kazia” i bądźcie z nami podczas tych wyjątkowych dni – dodaje Justyna Kuban. [-}

Pełny program festiwalu oraz ceny biletów znajdziecie TUTAJ

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Zibi czwartek, 08.09.2022 14:44
ARKA JARKA