komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Lidii, Augusta

"Dzień Otwarty" w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej

środa, 4.12.2019 10:17 , komentarze: 0 , odsłony: 1469
kategorie artykułu:

2 grudnia młodzież z Zespołu Szkół Technicznych z Kłodzka odwiedziła Komendę Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej przy okazji zorganizowanego „Dnia Otwartego”. Do Krosna Odrzańskiego z Kłodzka przyjechało 30 uczniów wraz z opiekunami.

Młodzież zwiedziła strzelnicę, na której każdy mógł spróbować swoich sił strzelając do tarczy z broni laserowej. Strzelaniem zainteresowani byli wszyscy bez względu na płeć. Uczniowie pokazali, że mają dobry refleks i potrafią świetnie strzelać.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko techników kryminalistyki, którzy dokładnie objaśnili młodzieży zasady pobierania odcisków linii papilarnych i późniejszego ich wykorzystania. Opowiedzieli o obowiązkach wykonywanych każdego dnia oraz wyjawili kilka swoich sekretów pomagających im w skutecznej realizacji zadań. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły w uczniach klas mundurowych przekazane informacje na temat służby w Straży Granicznej, zadań wykonywanych na co dzień przez funkcjonariuszy oraz zasad naboru do formacji.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała informacji jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi i jak bezpiecznie podróżować po Europie. Na zakończenie spotkania dowiedzieli się również dlaczego funkcjonariuszy Straży Granicznej można spotkać w głębi kraju jak również poza granicami Polski.

NoOSG

 

Wasze komentarze

piątek, 31.7.2020 09:20
środa, 15.7.2020 12:13
1
poniedziałek, 13.7.2020 14:30
wtorek, 7.7.2020 12:11
1
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele