[FOTO] Hard Off Quad H5 w Dzikowcu

piątek, 20.5.2022 10:55 877 0

Wyścig wymagający techniki jazdy, kondycji i żelaznych mięśni pod nazwą Hard Off Quad H5 odbył się 14 maja 2022 r. na Torze Off Road w Dzikowcu. Była to druga runda Polskiej Ligi ATV, organizowanej w najtrudniejszym, górzystym terenie na Podkarpaciu i Dolnym Śląsku z roczną klasyfikacją generalną.

Do zawodów zgłosiło się 80-ciu czołowych zawodników z całej Polski, reprezentujących takie kluby jak: Hunt The Wolf Racing Team, Podkarpacka Grupa Quadowa, Atv Wild Goats, ATV Team Iguana, Quad Team Pogórze, Bieszczadzka Banda, ATV Riders Kalisz, S-Quad Siedlce, SCYZORY TEAM, ATV Team Opole, QUAD TEAM TORUŃ czy Poligon Dębica.

Zawodnicy wystartowali w dwóch klasach o różnym stopniu trudności. Klasa Extreme była trudniejsza, ze stromymi zjazdami i podjazdami, skałami i liczyła ponad 4 km. Prawie 60-ciu zawodników wystartowało w nieco łatwiejszej klasie Adventure, o długości 5 km. Również na niej nie zabrakło bardzo technicznych zjazdów i podjazdów, delikatniejszych trawersów i mnóstwa kamieni oraz korzeni.

Trasy w obu klasach były całkowicie wytaśmowane, z mnóstwem zakrętów i ciasnych przejazdów tak aby był to rajd przeprawowy, a nie szybkościowy wyścig cross country. Trasa dodatkowo oznaczona została strzałkami kierunkowymi aby jeszcze łatwiej można się było na niej odnaleźć.

Wyścig składał się z dwóch etapów oddzielonych godzinną przerwą na ewentualne naprawy, odpoczynek i posiłek regeneracyjny. Pierwszy etap trwał 3 godziny, a drugi 2, co dało zawodnikom łącznie 5 godzin jazdy w górskim, technicznym terenie, bez wody i błota. Zasady rywalizacji były bardzo proste. Wygrał zawodnik z największą ilością okrążeń, a w przypadku jednakowej ilości o zwycięstwie decydował krótszy czas jazdy.

Głównym partnerem naszych imprez w sezonie 2022 zostało Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, wspierające nas przy przygotowaniu materiałów promocyjnych, kateringu i oprawie wizualnej imprez. Pracownicy CKGNR pomagają nam w logistyce i transporcie sprzętu oraz dbają o to, aby nikt głodny od nas nie wyjechał. Dyrektor CKGNR, Gabriela Buczek reprezentuje dodatkowo Gminę Nowa Ruda (dzięki której mamy możliwość legalnie organizować imprezy) podczas odprawy i dekoracji zwycięzców.

Za zabezpieczenie imprezy dziękujemy jednostkom OSP Dzikowiec Kłodzki z Radnym Gminy Nowa Ruda Pawłem Gargolem na czele i OSP Nowa Ruda-Słupiec za wieloletnią pomoc oraz firmie Wol-Med Transport Medyczny za pełen profesjonalizm w działaniu.

Bardzo serdecznie dziękujemy również pozostałym sponsorom i partnerom. Dolnośląskiej spółce Hewea, liderowi na rynku komponentów pojazdów użytkowych w Polsce, reprezentującej m. in wyciągarki i akcesoria RANVA i PRESCO WINCH. Firmie Szekla4x4.pl prowadzącej sklep stacjonarny i internetowy z akcesoriami offroad do samochodów terenowych, quadów i motocykli. Extreme Media oneoffroadonefamily za pamiątkowy reportaż z imprezy. Natomiast za niezawodny serwis naszych pojazdów wykorzystywanych w terenie Strefie 4x4 z warsztatem w Jugowie w Gminie Nowa Ruda.

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział i miłe słowa wszystkim zawodnikom oraz kibicom. A już teraz zapraszamy na kolejną rundę Polskiej Ligi ATV, czyli organizowany w dniach 12-13 sierpnia 2022 r. Hard Off Quad – PKP i TRIAL na Torze Off Road w Dzikowcu.

Gmina Nowa Ruda

Dodaj komentarz

Komentarze (0)