[FOTO] Muzyczne przestrzenie w Zespole Szkół Nr 3 w Bożkowie

poniedziałek, 25.4.2022 11:10 368 0

1 kwietnia 2022 r. Stowarzyszenie ,,Radość” we współpracy z Zespołem Szkół Nr 3 w Bożkowie zakończyło realizację projektu "Muzyczne Przestrzenie”. Przeprowadzenie tego przedsięwzięcia było możliwe dzięki uzyskanej dotacji z Fundacji PZU z Kulturą.

"Muzyczne przestrzenie” to projekt, który został zainaugurowany podczas Międzynarodowego Dnia Muzyki, a którego motywem przewodnim była muzyka ukazana w przestrzeni filharmonii, teatru i opery. Naszym celem było uzmysłowienie młodym ludziom, jak różny ma wymiar muzyka, jak ważne pełni role, w zależności od tego, gdzie jej słuchamy. Dzięki projektowi dzieci i młodzież odbyły realną podróż do Opery Wrocławskiej, Teatru Muzycznego "Capitol” we Wrocławiu, Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu oraz Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Poprzez obcowanie z tzw. kulturą wysoką kształtowały poczucie estetyki muzycznej i artystycznej, podnosiły kompetencje społeczne i obywatelskie oraz wzmacniały poczucie własnej wartości.

Po każdym zorganizowanym wydarzeniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach muzycznych, plastycznych, literackich i tanecznych. Mogli dowiedzieć się jak powstaje widowisko, koncert i doświadczyć osobiście jak wygląda praca artysty. Efektem końcowym wszystkich wyjazdów i warsztatów był mini musical przygotowany przez zespół "Mali Bożkowiacy” pod kierownictwem artystycznym pani Sabiny Szybki, który został zaprezentowany podczas 24. Wystawy Stołów Wielkanocnych w Bożkowie.

Gm. Nowa Ruda

Dodaj komentarz

Komentarze (0)