komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 28 października 2020

Szymona, Tadeusza

[FOTO] Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany

czwartek, 17.9.2020 11:19 , komentarze: 2 , odsłony: 3079
kategorie artykułu:

Podobnie jak reszta świata, również Polska stara się ograniczać skutki epidemii koronawirusa. Tymczasem nie widać u nas końca innej "epidemii" -  pijanych kierowców na polskich drogach. 

Tym razem w Jeleniowie k. Kudowy – Zdroju, tuż przed południem na drodze krajowej nr 8 wspólny patrol ITD i policji zatrzymał do kontroli 40-tonową ciężarówkę, należącą do czeskiego przewoźnika. Jego kierowca przewoził meble z Czech do Norwegii. 

- Mężczyzna, najwyraźniej zniechęcony do tak dalekiej podróży postanowił umilić sobie podróż napojami wyskokowymi, co bardzo wyraźnie dało się wyczuć pomimo używania zarówno przez niego jak i kontrolującego ochrony ust i nosa w związku z rzeczywistą epidemią wirusa - mówi przedstawiciel ITD.

Inspektor dokonał wstępnego sprawdzenia stanu trzeźwości kierującego przy użyciu urządzenia alcoblow. Pomiar wskazał na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie trzeźwości na przeznaczonym do tego urządzeniu wykazało 0,74 promila alkoholu  w organizmie kierowcy. Czeski „szofer” został  do wytrzeźwienia zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań.

Zgodnie z prawem pijanemu kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem odpowie przed sądem.

Grozi mu kara  grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Sąd orzeka także o zakazie prowadzenia pojazdów. 

 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 26.10.2020 11:58
11
poniedziałek, 26.10.2020 10:37
2
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele