"Nowa wiedza w nowych działaniach" - dzieci z Usti nad Orlicą z wizytą w Bystrzycy Kłodzkiej [Foto]

czwartek, 5.5.2022 15:08 1359 0

Dzieci z Usti nad Orlicą - partnerskiego miasta Bystrzycy Kłodzkiej, odwiedziły Instytut Edukacji "Ognik" w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bystrzycy Kłodzkiej. To jedno z wielu działań projektowych Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w partnerstwie z miastem Usti, mających na celu edukację najmłodszych oraz rozwój współpracy transgranicznej.

- Podczas wizyty dzieci szkoliły swoje umiejętności pierwszej pomocy, zapoznały się z niebezpieczeństwami w gospodarstwach domowych, a także dowiedziały się jak postępować w sytuacjach kryzysowych Za profesjonalną podróż przez świat pożarnictwa dziękujemy po stokroć dowódcy JRG w Bystrzycy Kł. kpt. Piotrowi Budnikowi oraz jego zastępcy st. kpt. Bartoszowi Zdędze. To było bardzo edukacyjne spotkanie! Przy tej okazji nasi goście zwiedzili również przepiękną bystrzycką Starówkę - w towarzystwie najlepszego przewodnika pana Andrzej Talarka. Do zobaczenia na kolejnych działaniach! - relacjonują koordynatorzy projektu. 

Projekt współfinansowany ze środków EFRR w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Fundusz Mikroprojektów 2014 -2020.

Koordynacja projektu: Marcin Gomułka
MGOK

Dodaj komentarz

Komentarze (0)