komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 maja 2019

Iwony, Dezyderego

[WIDEO] Poseł Murdzek o nowych programach Prawa i Sprawiedliwości

wtorek, 5.3.2019 08:45 , komentarze: 37 , odsłony: 3874
kategorie artykułu:

Wprowadzenie programu 500+ dla pierwszego dziecka bez ograniczeń, zniesienie podatku dochodowego dla osób do 26 r.ż., jednorazowe wsparcie dla emerytów oraz podniesienie kwoty związanej z kosztami pracy - o tych zagadnieniach mówił poseł Wojciech Murdzek, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Zaraz po przedstawieniu przez Prawo i Sprawiedliwość listy kandydatów, którzy ubiegać się będą o miejsca w europarlamencie, partia przedstawiła kolejne punkty swojego programu, które zostaną wprowadzone na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy. 

Za najważniejszy, szczególnie dla osób, które wychowują tylko jedno dziecko, będzie rozszerzenie programu 500+. Całość zmian kosztować będzie podatników 18 miliardów złotych, łącznie na program wydanych z budżetu zostanie ok. 40 mld zł rocznie.

- To rozwiązanie obejmujące wszystkie dzieci chcemy wprowadzić już w lipcu tego roku. Co prawda trochę obaw sygnalizowali nam samorządowcy, ale będziemy zachęcać ludzi by składali takie wnioski drogą elektroniczną. Opozycja straci argumenty, dla których tak negatywnie wypowiadała się o całym programie - twierdzi poseł Murdzek.

Z kwoty 1100 zł dodanej jednorazowo na pewno ucieszą się renciści i emeryci. Rząd ma zamiar wypłacić pieniądze już w maju a samo wsparcie ma być powtarzalne raz do roku. Na kilkaset złotych mogą liczyć także osoby do 26 r.ż. ponieważ ich pensje zostaną zwolnione z płacenia podatku dochodowego. 

Niestety pomimo obietnic nadal nie zwiększona zostanie kwota wolna od podatku.

- Dużo polityków od lat obiecuje podwyższenie tej kwoty, ale do dziś nikomu nie udało się tego wprowadzić. Uważamy, że lepszym rozwiązaniem, które pobudzi gospodarkę będzie podniesienie kwoty związanej z kosztami pracy, którą ponoszą pracodawcy. Dzięki temu zatrudnione osoby będą mogły dostać podwyżkę, co realnie odczują w swoich portfelach. Efektem będzie stymulacja procesów gospodarczych. Ten projekt ma być gotowy zaraz po wakacjach a koszty jego wprowadzenia to od 7 do 10 miliardów złotych rocznie- przekonuje parlamentarzysta.

Przypomnijmy, że od 1 marca działa program Mama+, który ma pomóc finansowo rodzinom wielodzietnym. Tym razem chodzi o gwarantowane emerytury dla matek (lub ojców), które mają co najmniej czworo dzieci a nie wypracowały sobie emerytur. Rząd wspomoże takich rodziców co miesiąc kwotą ok.1100 zł. 

Czy takie rozdawnictwo, jak wskazuje opozycja, nie zrujnuje polskich finansów i nie spowoduje zapaści gospodarczej? Zdaniem posła Murdzka nie. 

- Efektem wprowadzenia tych programów będzie również 5 miliardów zwrotu do budżetu. Dzięki uszczelnieniu systemu mamy teraz więcej wpływów z VAT-u. Na pewno to wszystko zostało tak oszacowane, by nasza gospodarka i finanse państwa nie ucierpiały. W tym roku jest to skrupulatnie policzone i nie będziemy nawet wprowadzać jakichś większych nowelizacji w projekcie ustawy budżetowej. Choć nie ukrywam, że trwa szukanie dodatkowych środków - mówi poseł Wojciech Murdzek.

 

Wasze komentarze

Przykre jest to że na naszym terenie tak mało patriotów...
piątek, 08.03.2019 06:40 autor: Realista
100/100
piątek, 08.03.2019 22:05 autor:

poniedziałek, 20.5.2019 22:15
12
poniedziałek, 20.5.2019 14:41
6
Praca na GoWork
Praca na GoWork
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
Wymarzone wesele