18-latek kierował autem bez prawa jazdy, a jego pasażer posiadał narkotyki

poniedziałek, 20.9.2021 13:26 1061 0

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zatrzymali dwóch mężczyzn jadących samochodem osobowym na peryferiach Kłodzka. W trakcie kontroli okazało się, że prowadzący pojazd 18-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a o rok starszy pasażer pojazdu miał przy sobie narkotyki.

- W niedzielę, 19 września późnym  wieczorem w Kłodzku policjanci zatrzymali 18-latka, który kierował samochodem osobowym. Mężczyzna dziwnie się zachowywał. Było widać, że jest zdenerwowany. Po przeprowadzonym sprawdzeniu w systemie policyjnym okazało się, że kierujący nie ma prawa jazdy. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy oraz wylegitymowali dwóch jadących w nim mężczyzn. Podczas wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności okazało się, że 18-letni kierujący nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast o rok starszy pasażer posiadał przy sobie woreczek z marihuaną - mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. Natomiast za posiadanie narkotyków wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)