21 i 22 października, Kłodzko: Obchody 75-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Kłodzkiej

piątek, 30.9.2022 16:16 389 0

21.10, godz. 17:00: Wernisaż Wystawy Jubileuszowej TMZK „Powrót dla przyszłości”
miejsce: Galeria Sztuki pARTer, wstęp wolny

22.10, godz. 16:30: Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej 
miejsce: budynek KOK

22.10,  godz. 17:00: Wielka Gala Jubileuszowa 75-lecia TMZK „Brylantowe Gody”
miejsce: sala widowiskowa KOK

***

Już niedługo, bo 21-go i 22-go października bieżącego roku, TMZK organizuje Brylantowe Gody, czyli Jubileusz 75-lecia, w nieustająco wielkiej miłości do Ziemi Kłodzkiej.Hasłem Jubileuszu jest „Powrót dla przyszłości”, bo aktualnie Towarzystwo w społecznej działalności z udziałem młodszego pokolenia odważnie wybiega w przyszłość, ale zawsze z wielkim szacunkiem dla bogatej przeszłości TMZK i jego wspaniałych działaczy.

Drodzy Mieszkańcy Kłodzka i całej Ziemi Kłodzkiej oraz goście, w ramach obchodów Towarzystwo przygotowuje dla Was:
1. Wrażeniowy Album 75-lecia gdzie w zwięzłej formie poznacie wyjątkową historię TMZK  i ludzi ją tworzących,
2. Specjalny film o historii TMZK z retrospekcją ciekawych fragmentów przeszłości,
3. Oryginalną naklejkę na samochody „Kocham Ziemię Kłodzką”.

To wszystko otrzymacie w prezencie od TMZK jeżeli weźmiecie udział w naszych  n/w wydarzeniach jubileuszu:
– 21 października – wernisaż wystawy 75-lecia TMZK „Powrót dla przyszłości” w Galerii Sztuki pARTer KOK,  o godz. 17.00, 
– 22 października – Wielka Gala 75-lecia TMZK „Brylantowe Gody” z występami artystycznymi w sali widowiskowej KOK-u, o godz. 17.00.  O godz. 16.30 Galę poprzedzi odsłonięcie tablicy pamiątkowej TMZK na budynku KOK-u.

Zapraszamy do przypomnienia naszej historii, odkrycia nieznanych faktów oraz tradycyjnie przeżycia  różnych emocji artystycznych. Liczymy na  przybycie powojennych osiedleńców z różnych stron kraju i kresowiaków oraz  ich potomków, bo „opowiemy” Waszą historię, która jest powojenną historią Ziemi Kłodzkiej.

Program obchodów Jubileuszu przedstawia specjalny plakat. Na plakacie proszę zwrócić uwagę także na Prom Kosmiczny TMZK, w którym załogę stanowią działacze TMZK. Prom udało się wylizingować od Amerykanów za niską cenę z okazji 75-lecia TMZK. Po pierwszym locie pilotażowym promu i jego powrocie, będą następne loty według zapisów chętnych. Działacze Towarzystwa mają pierwszeństwo i złote bilety, a pozostałe osoby za opłatą „co łaska” jednak nie mniej niż 1.000 $ w formie darowizny z przeznaczeniem na działalność statutową TMZK.

Drodzy Państwo, miejsca na Galę w formie miejscówek rozprowadzać będzie Galeria Sztuki pARTer KOK od 28 września br. Także Galeria przyjmuje zapisy na loty promem kosmicznym TMZK, a zdjęcia pierwszych zgłaszających się będą zaprezentowane w mediach.

Z uszanowaniem i życzeniami zdrowia i powodzenia, do zobaczenia,  Adam Łącki, prezes TMZK.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)