23 i 24 września, Gorzanów: Spektakl oparty na twórczości Brunona Schulza „Bruno Schulz Extravaganza”

poniedziałek, 19.9.2022 20:39 0

Serdecznie zapraszamy do unikatowych przestrzeni Pałacu Gorzanów na wyjątkowy spektakl oparty na twórczości Brunona Schulza. Zdobione późnorenesansowymi freskami korytarze i dworskie komnaty pałacu staną się przestrzenią „Sanatorium pod Klepsydrą”: schulzowskim imaginarium i światem zmarłych. 

„Bruno Schulz Extravaganza” to teatralna refleksja, opowiedziana poprzez słowo, taniec, obraz, światło i współgranie teatralnych elementów z nowoczesnym językiem intermedialnym – łączącym w sobie projekcje video i plastyczne instalacje. 

Poruszone w przedstawieniu tematy: pamięć o zmarłych, cykliczność czasu, przekraczanie granicy między życiem i śmiercią i poszukiwanie mitologicznego języka pozwalającego dotknąć spójności świata, zapraszają – poprzez tekst Schulza – do artystycznego dialogu z pytaniami kluczowymi dla każdego widza. 

Spektakl przynosi nowe spojrzenie na twórczość Brunona Schulza. Dialog, który podejmują twórcy przestawienia z autorem „Sklepów cynamonowych”, pozwoli odtworzyć magiczną i wielowymiarową funkcję języka, którym posługiwał się pisarz z Drohobycza.

Wydarzenie ma charakter szczególny również dlatego, że w tym roku przypada 130. rocznica urodzin i 80. rocznica tragicznej śmierci autora „Sanatorium pod Klepsydrą”.

Spektakle:  23 września godz. 17:00 i 24 września godz. 12:00.

 Twórcy:

Reżyseria: Maciej Gorczyński

Scenografia, kostiumy, video: Iwona Bandzarewicz

Obsada: Alicja Mojko, Aleksandra Nowakowska, Ewa Żurakowska

Instalacja multimedialna: Lena Witkowska

Muzyka: Piotr Korzeniak, Lena Witkowska

Sound design: Piotr Korzeniak

Wiersze i haiku: Alicja Mojko

Produkcja: Grażyna Górka 

Plakat: Tomasz Ostaszewski

Dodaj komentarz

Komentarze (0)