24 września, Międzygórze: "Miejsce po Michale II". Projekcja filmu i wernisaż wystawy Adama Sikory

wtorek, 6.9.2022 11:00 300 0

Adam Sikora, jeden z najważniejszych twórców filmowych w Polsce, pisarz, artysta, wykładowca uniwersytecki zabierze nas, wraz ze swoimi Gośćmi w oniryczną podróż po Międzygórzu, dawnym Wölfelsgrund.

W tym roku w ramach cyklu „Miejsce po Michale” zaprezentujemy wszechstronną twórczość Adama Sikory, artysty, który Międzygórze wybrał na swoje miejsce do życia i czerpie z niego inspiracje. Wspaniałą okazją do tego wydarzenia jest niedawna premiera jego ostatniego filmu „Wölfelsgrund”. Film został przyjęty entuzjastycznie na znanych polskich festiwalach filmowych: Kino na Granicy (Cieszyn) oraz Nowe Horyzonty (Wrocław). Projekcję filmu wzbogacimy wernisażem prac autora, rysunków i fotografii.

Wszystko to w pięknej oprawie muzycznej przygotowanej przez jednego z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia Tymoteusza Biesa oraz Adama Jędrysika, niezwykle utalentowanego gitarzysty jazzowego, laureata pierwszego miejsca na tegorocznym Blue Note Poznań Competition.

Wydarzenie zakończy się koncertem naszej lokalnej Grupy Experymentalnej z utworami inspirowanymi poezją Michała Fostowicza oraz Williama Blake'a.

MGOK Bystrzyca Kł.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)