25-latek ukradł rower, bo nie chciało mu się wracać pieszo do domu

środa, 1.6.2022 14:05 2547 0

Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. Jednoślad skradziono sprzed jednego z budynków znajdujących się na terenie gminy Międzylesie. Sprawca tłumaczył policjantom, że ...nie chciało mu się wracać na piechotę do domu.  Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu ze sprzed budynku jednorodzinnego ukradł rower na szkodę mieszkańca gminy Międzylesie. Wartość skradzionego pojazdu właściciel wycenił na  3,5 tys. zł.  Jak ustalili policjanci, 25-letniemu mężczyźnie nie chciało się iść pieszo do domu, dlatego ukradł rower. Jednoślad nie był zabezpieczony, co ułatwiło dokonanie kradzieży. Sprawca po powrocie do domu, jednoślad ukrył za domen i przykrył plandeką. Jednak długo nie pocieszył się skradzionym mieniem, ponieważ już następnego dnia odwiedzili go policjanci. Rower został odebrany  i wrócił do właściciela. Teraz 25-latek za swój czyn odpowie przed sądem - informuje podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. 

Przypominamy, że właściciele rowerów powinni zabezpieczać swoje jednoślady oraz zwracać uwagę w jakim miejscu je zostawiają, aby nie ułatwiać złodziejowi ich kradzieży. Przestępcy wykorzystują nieskuteczne zabezpieczenia rowerów, albo w wielu przypadkach ich całkowity brak.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)