28-latek odpowie za posiadanie i handel narkotykami

wtorek, 29.6.2021 08:34 5015 5

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 28-letniego mężczyznę w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków i handel nimi. W trakcie prowadzonych działań zabezpieczono m. in. ponad 2 200 porcji amfetaminy. Ponadto policjanci znaleźli w mieszkaniu zatrzymanego rower o wartości 2 500 złotych, który ukradł kilka tygodni wcześniej mieszkańcowi powiatu kłodzkiego.

- Wszystko zaczęło się od zawiadomienie o kradzieży roweru o wartości 2 500 złotych, które złożył kilka tygodni temu - w Komisariacie Policji w Bystrzycy Kłodzkiej - mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Kryminalni pracując przy tej sprawie ustalili sprawcę czynu i równocześnie powzięli informację, że mężczyzna może mieć związek z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić swoje ustalenia i nie pomylili się. Podejrzewany na ich widok wyskoczył z okna i zaczął uciekać. Policjanci - po krótkim pościgu - dokonali jego zatrzymania. W wyniku kontroli osobistej i zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mieszkalnych, a także gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli substancję psychotropową w postaci amfetaminy, z której można było uzyskać ponad 2 200 porcji handlowych tego narkotyku, a także telefony, wagę elektroniczną i woreczki strunowe służące do porcjowania zabronionych substancji.  Ponadto mundurowi w komórce zatrzymanego znaleźli i zabezpieczyli rower, który ukradł kilka tygodni wcześniej. Jednoślad wrócił już do swojego właściciela. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci udowodnili, że mężczyzna od około jednego roku - działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - zajmował się dystrybucją środków zabronionych - informuje asp. sztab. Joanna Bielak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Obecnie śledczy wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają m.in.  źródło pochodzenia zabezpieczonych środków. 28-latek usłyszał już w tej sprawie zarzuty przestępstw posiadania znacznej ilości narkotyków, kradzieży mienia w warunkach tak zwanej recydywy i udzielania środków odurzających. W stosunku do 28-latka sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Teraz może grozić mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

 

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

Lena wtorek, 29.06.2021 09:09
W Szczytnej przydało by się porządek zrobić z tymi młodymi...
Twój stary czwartek, 01.07.2021 21:59
To nie chodź tamtędy
Gieniu środa, 30.06.2021 08:39
Brawo! Mały krok w kierunku eliminacji elementu, ale zawsze do
Bogobojowy wtorek, 29.06.2021 15:25
Narkotyki tak!!! Alkohol nie!!!! Takie jest me zdanie.
Arek wtorek, 29.06.2021 08:58
Takie BAGNO powinno się eliminować ze społeczeństwa. BRAWOI policja !