komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 15 kwietnia 2021

Ludwiny, Waclawy

35-latek napadł sklep w galerii handlowej. Został zamknięty w środku

piątek, 5.3.2021 11:42 , komentarze: 3 , odsłony: 5275
kategorie artykułu:

35-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego został zatrzymany chwilę po popełnieniu przestępstwa, którego dopuścił się w jednej z galerii handlowych na terenie wrocławskich Krzyków. Mężczyzna wszedł do sklepu, po czym zażądał wydania pieniędzy z kasy oraz zapakowania do torby markowych zegarków. Groził też kobiecie pozbawieniem życia.

- Błyskawiczną reakcją na zaistniałą niespodziewanie skrajnie niebezpieczną sytuację, wykazał się będący w czasie wolnym od służby, naczelnik Wydziału Kontroli z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Do zdarzania doszło w jednej z placówek handlowych znajdujących się w galerii handlowej na wrocławskich Krzykach. W godzinach popołudniowych, do sklepu wszedł podejrzanie zachowujący się mężczyzna. W pewnej chwili zwrócił się w stronę sprzedawczyni i krzycząc, zażądał wydania pieniędzy z kasy oraz zapakowania do jego torby markowych zegarków, które znajdowały się w szklanych witrynach. Groził też pozbawieniem życia, jeśli kobieta nie wyda mu tego, co chce. Przestraszona sprzedawczyni zaczęła wzywać pomocy i szybko wybiegła ze sklepu, w którego wnętrzu został agresywny mężczyzna. Ten zaczął rozbijać szafki z zegarkami oraz wkładać do torby złote czasomierze. Zaalarmowany krzykiem kobiety natychmiast zareagował funkcjonariusz, który tego dnia korzystał z czasu wolnego i wybrał się na codzienne zakupy. Policjant razem z ekspedientką zamknął agresywnego mężczyznę w sklepie i za pośrednictwem oficera dyżurnego szybko wezwał na miejsce patrol. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego wobec mężczyzny, który nie stosował się do wydawanych poleceń i groził im trzymanym w ręce kawałkiem szkła z rozbitej witryny - informuje sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. 

Policjanci skutecznie obezwładnili agresora, który kilkanaście minut później znalazł się w komisariacie przy Ślężnej. Funkcjonariusze odzyskali 14 zegarków, które próbował skraść zatrzymany mężczyzna.

Teraz mieszkaniec powiatu kłodzkiego odpowie przed sądem za usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem oraz grożenie użyciem siły wobec interweniujących policjantów chcąc zmusić ich do odstąpienia od czynności zatrzymania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara maksymalnie 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Wasze komentarze

Chyba Rogal z Bystrzycy wyszedl na przepustke !
sobota, 06.03.2021 01:08 autor:
Tytuł warty NAGRODY NOBLA:)
piątek, 05.03.2021 13:37 autor:
wielkie brawa dla Policjanta i Kasjerki, brawo, brawo !!
piątek, 05.03.2021 11:46 autor: SK
poniedziałek, 12.4.2021 12:16
5