50 tys. zł dla gmin wiejskich od Powiatu Kłodzkiego

środa, 7.9.2022 09:51 405 0

XVIII Edycja Powiatowego Konkursu dla gmin wiejskich „Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych” organizowana przez Powiat Kłodzki osiągnęła półmetek. Starostwo w ramach własnego budżetu wyodrębniło na wsparcie ważnych inicjatyw lokalnych środki finansowe w łącznej wysokości ponad 50 tys. zł. Z tej sumy w tym roku planowane jest zrealizowanie 19 projektów.

Symboliczne promesy, są już przekazywane przez przedstawicieli powiatu koordynatorom projektów z gmin i przedstawicielom sołectw, tak jak to miało już miejsce w trakcie uroczystości dożynkowych w Goworowie, gdzie promesy przekazywał Piotr Marchewka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, jak i w Starej Łomnicy – gdzie przekazywał Robert Duma, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego.

Promesy osobiście wręczyła również Jolanta Walkiewicz – Radna Powiatu Kłodzkiego, dla Sołectwa Koszyn, które przygotowało wniosek pod nazwą „Nasze miejsce na ognisko to ławki i palenisko – zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej”, którą w imieniu sołectwa, odebrała pani Alicja Szybka – mieszkanka Koszyna. Następną odebrała Małgorzata Kaleta-Białas – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawce Dolnej wraz z Wicedyrektorem – Sławomirem Marcelem Szuberem oraz Sołtysem Ścinawki Dolnej – Bogusławem Proszkiem, którzy przygotowali projekt pod nazwą „Stworzenie strefy relaksu w Ścinawce Dolnej”. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawce Dolnej stanowi wraz z przyległym boiskiem „Orlik” oraz terenem zielonym – centrum spotkań młodzieży oraz dorosłych w ciągu całego dnia. Stąd zrodziła się idea zagospodarowania terenu ciekawymi aranżacjami kwiatowymi oraz przestrzennymi, aby mieszkańcy mogli odpocząć i miło spędzać tu wspólny czas. Promesę otrzymał również projekt pod nazwą „Z miłości do pszczół – nasadzenia roślin miododajnych oraz przystosowanie terenu do prowadzenia warsztatów plenerowych”. Inicjatywa ma zostać zrealizowana przy domu sióstr zakonnych w Ścinawce Średniej. Promesę odebrał pan Szczepan Maślak – Sołtys Raszkowa.

Koordynatorem wszystkich projektów z ramienia gminy Radków była Sabina Jasiak – Inspektor ds. inicjatyw lokalnych i rozwoju przedsiębiorczości. Gminę Radków reprezentowała również Barbara Sobczyńska – Radna Miasta i Gminy Radków. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się uczestniczyć w projekcie starostwa. Do zobaczenia na otwarciu już zrealizowanych projektów. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)