komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 21 października 2020

Urszuli, Hilarego

7. Festiwal Marii Czubaszek "Cały Kazio" i premiera piosenki o Polanicy-Zdroju [Foto, Wideo]

sobota, 10.10.2020 16:09 , komentarze: 0 , odsłony: 2432
kategorie artykułu:

Wprowadzone obostrzenia związane z pandemią sprawiły, iż część programu 7. Festiwalu Marii Czubaszek "Cały Kazio" w Polanicy-Zdroju musiała zostać przeniesiona na inny termin. Zgodnie z planem w piątek, 9 października w polanickiej Muszli Koncertowej odbyło się jednak jego oficjalne otwarcie.

W programie plenerowego wydarzenia znalazł się m.in. koncert Artura Andrusa, podczas którego zaprezentowano premierę piosenki o Polanicy-Zdroju, pt. "Panna Fontanna" oraz videodancing z Hirkiem Wroną.

Piosenka "Panna Fontanna” to utwór zrealizowany w ramach projektu "Przebój -Zdrój” – piszemy piosenkę o Polanicy z Arturem Andrusem. Tekst powstał w oparciu o następujące słowa przysłane przez internautów i słuchaczy Radia Wrocław: fontanna, prestidigitator, ździebełko, fajfy, borowina, absztyfikant, traszka, szachownica, szlafmyca, kurdybanek. 

Autorem tekstu jest: Artur Andrus, muzyki: Łukasz Borowiecki. Piosenkę wykonali: Hanna Śleszyńska, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus, a także Łukasz Borowiecki (kontrabas) Piotr Wrombel (fortepian), Łukasz Poprawski (saksofon) oraz Karol Domański (perkusja). Aranżacją i produkcją muzyczną zajął się Łukasz Borowiecki, video - Marta Kacprzak, a nadzór kreatywny sprawował Arek Stolarski (Villa Polanica). 

Festiwal Marii Czubaszek "Cały Kazio" na stałe wpisał się już w kalendarz imprez kulturalnych, jakie organizowane są w Polanicy-Zdroju. Niestety część programu tegorocznej edycji wydarzenia, jakie miało odbyć się w dniach 9-11 października musiała zostać przeniesiona na inny termin. O tym pisaliśmy TUTAJ .

 Foto: Piotr Bidowaniec 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.10.2020 11:42
32
poniedziałek, 19.10.2020 11:01
6
piątek, 16.10.2020 16:03
czwartek, 15.10.2020 18:39
1
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele