7 medali dla "HS" Team Kłodzko podczas III edycji Dolnośląskiej Ligii Pływackiej SWIM MANIA

wtorek, 18.4.2023 13:28 374 0

Zawody SWIM MANIA odbyły się w niedzielę, 16 kwietnia, na basenie olimpijskim we Wrocławiu, a wystartowało w nich ponad 500 pływaków z 24 klubów. Nasi zawodnicy wywalczyli 7 medali oraz wypływali nowe rekordy życiowe.

• HANNA KOŹLAK
– 2. miejsce na 100 m stylem dowolnym
– 2. na 200 m stylem dowolnym

• ZUZANNA STARZAK
2. miejsce na 50 m stylem motylkowym
6. miejsce na 100 m stylem dowolnym
[Zuzia startowała ze starszymi zawodniczkami, w swoim roczniku zajęła dwa razy pierwsze miejsce]

• NADIA DEJKO
3. miejsce na 50 m stylem motylkowym
[Nadia startowała ze starszymi zawodniczkami, w swoim roczniku wywalczyła  2 miejsce na tym dystansie]

4. miejsce na 50 m stylem dowolnym

W pierwszej dziesiątce najlepszych w swoich kategoriach wiekowych znaleźli się również: Weronika Ryba, Tymon Markowski, Karol Wierzbicki, Martyna Poręba i Daria Zajączkowska. Wszyscy pływacy poprawili swoje rekordy życiowe i wywalczyli bardzo dobre lokaty w poszczególnych konkurencjach.

Gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi Henrykowi Szydłowskiemu.

Wyjazd został sfinansowany z dotacji Gminy Miejskiej Kłodzko.

Zdjęcia: Piotr Bidowaniec