komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 19 września 2019

Januarego, Konstancji

750 lat Starego Waliszowa [Foto]

poniedziałek, 9.9.2019 16:16 , komentarze: 2 , odsłony: 1581
kategorie artykułu:

Msza Świeta w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Wawrzyńca, rozpoczęła uroczyste obchody 750-lecia istnienia Starego Waliszowa. Tuż po niej nastąpiło poświęcenie tablicy pamiątkowej oraz przemarsz korowodu z kościoła do Parku przy Wiejskim Ośrodku Kultury, gdzie w sobotę, 7 września przygotowany został dalszy program wydarzenia. 

- W maju obchodziliśmy 700 lat nadania praw miejskich Bystrzycy Kłodzkiej. Teraz mamy przepiękną uroczystość 750-lecie istnienia wsi Stary Waliszów. Nie ukrywam, że jestem dumna z tego powodu, bo sama jestem tez mieszkanką Starego Waliszowa. Jestem naprawdę ogromnie wdzięczna wszystkim mieszkańcom, że tak się zmobilizowali. Ukłony dla naszych strażaków, księdza proboszcza, Koła Gospodyń Wiejskich, zespołów, naszego leśniczego. Myślę, że taki jubileusz integruje ludzi i piękne jest też to, że zostali zaproszeni i Czesi i Niemcy, byli mieszkańcy Starego Waliszowa, którzy przyjechali ze swoimi potomkami. Tak jak widziałam w kościele, wzruszenie odbierało im głos z tego względu, że cieszyli się ogromnie, że mogli tu przyjechać z następnym już pokoleniem i pokazać jak kiedyś mieszkali - mówi Renata Surma, burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej.

Jubileusz był również doskonałą okazją złożenia podziękowań oraz wręczenia statuetek "Zasłużony dla wsi Stary Waliszów". Wśród osób, jakie otrzymały to wyróżnienie znalazła się m.ni. sołtys wsi, Lucyna Pabian.

- Aby przygotować ten dzisiejszy jubileusz pracowaliśmy pół roku. Jestem bardzo wdzięczna, że wszyscy mieszkańcy zmobilizowali się, zgrali i dążyli do tego, aby ten dzień wypadł pięknie. Wszystko nam się udało i chciałabym bardzo wszystkim podziękować - mówi sołtys, Lucyna Pabian.

 

W programie obchodów znalazł się m.ni. występy: dzieci ze Szkoły Podstawowej Waliszowskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego, Akademii Ruchu Goworów, Ludowego Zespołu Śpiewaczego Tarnawiczanki, Dziecięcej i Młodzieżowej grupy Waliszowianie. Na scenie wystąpiła także: Julia Kruk, zespół Róża Kłodzka oraz Podzamek Boys. 

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu przygotowana została również wystawa o powstaniu Starego Waliszowa. 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.9.2019 17:31
3
poniedziałek, 9.9.2019 16:16
2
poniedziałek, 9.9.2019 13:30
poniedziałek, 2.9.2019 12:10
poniedziałek, 2.9.2019 08:22
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK