Adaptacja pomieszczeń magazynowych na pralnię w DPS w Nowej Rudzie zakończona

czwartek, 15.9.2022 16:43 219 0

Przy końcowym odbiorze nowo powstałej pralni w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie, uczestniczył cały Zarząd Powiatu Kłodzkiego w składzieL Maciej Awiżeń, starosta kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczak, wicestarosta kłodzki, Piotr Marchewka, etatowy członek zarządu Powiatu Kłodzkiego, Małgorzata Kanecka, członek zarządu Powiatu Kłodzkiego, Ryszard Niebieszczański, członek zarządu Powiatu Kłodzkiego, aby wspólnie gospodarskim okiem, przyjrzeć się zakończonej inwestycji. O szczegółach i przebiegu prac opowiadała na miejscu Renata Wolan-Niemczyk, dyrektor placówki. W odbiorze uczestniczył również Bogumił Zwardoń, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Prace wykonane w ramach tego zadania polegały na wykonaniu robót budowlanych związanych z adaptacją magazynów na pomieszczenia pralni. Pozwoliło to na przeniesienie w jedno miejsce, na jeden poziom – pralni oraz suszarni, które dotychczas zlokalizowane były na trzech kondygnacjach. Dotychczas pranie odbywało się na parterze w budynku administracji, prasowanie i maglowanie na pierwszym piętrze, natomiast samo suszenie na strychu. Transport bielizny był uciążliwy i sprawiał wiele kłopotów – szczególnie, że w placówce mieszka ok. 100 podopiecznych. Dodatkowo dochodziła kwestia zachowania zasad bezpieczeństwa przez pracowników.

Termin zakończenia zgodnie z umową przypadał na koniec listopada, jednak dzięki sprawności wykonawcy całość prac udało się wykonać już we wrześniu. W ramach umowy zaplanowano do wykonania następujące elementy:
– demontaż istniejącej instalacji c.o.;
– zamurowanie istniejących otworów wentylacyjnych;
– osadzenie drzwi zewnętrznych; osadzenie okna;
– demontaż wewnętrznych schodów betonowych;
– demontaż i zamurowanie istniejącej bramy garażowej;
– montaż pochylni, schodów i spocznika (konstrukcja lekka);
– montaż ścian działowych z drzwiami wewnętrznymi;
– likwidacja szafy ściennej i montaż okna podawczego;
– przebudowa stolarki okiennej;
– wymiana instalacji elektrycznej;
– wykonanie podejść wodno-kanalizacyjnych; montaż urządzeń technologicznych.

W trakcie prac nie obeszło się również bez „niespodzianek”, które udało się wykonać szybko i bezproblemowo, a co najważniejsze nieodpłatnie. Prace remontowe trwały dwanaście miesięcy, a w niektórych zadaniach uczestniczyli również sami pracownicy ośrodka.

Nowa oddana do użytku pralnia została symbolicznie otwarta. W imieniu zarządu, drobny upominek dla pracowników ośrodka wraz z podziękowaniami za ciężką pracę przekazała Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta, która sprawuje bezpośrednią pieczę nad wszystkimi placówkami społecznymi powiatu. Po oficjalnym otwarciu odbyło się wspólne spotkanie ze wszystkimi pracownikami. Pani dyrektor wraz z zarządem dziękowali pracownikom za tak wspaniałe zaangażowanie. Za to, że jest tutaj dobry zgrany zespół na którym można polegać.

Jak podkreślił w swojej wypowiedzi do zgromadzonych starosta kłodzki Maciej Awiżeń – „… nam wszystkim w zarządzie powiatu bardzo zależy i robimy ile się tylko da, aby to miejsce stało się dla Państwa prawdziwym domem.” Nie obyło się też bez wielu wzruszeń. Pięknym gestem wykazali się pracownicy oraz mieszkańcy domu, którzy w podziękowaniu przygotowali drobne upominki dla zarządu – za co serdecznie dziękujemy.

Koszt całej inwestycji wyniósł 298 tysięcy złotych i w całości został pokryty z budżetu Powiatu Kłodzkiego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)