Aleksandra Glamkowska z UKS Orlica trzeci rok z rzędu zwyciężczynią Cracovia Maraton na Rolkach [FILM]

piątek, 19.4.2024 11:03 848 1

To nie jest wiadomość aż tak nowa, ale nadal gorąca! Aleksandra Glamkowska z UKS Orlica Duszniki-Zdrój trzeci rok z rzędu zwyciężczynią Cracovia Maraton na Rolkach. Dystans 42 kilometrów i 195 metrów pokonała w świetnym czasie 1:16:13.

„Zdecydowanie wole przejechać 200 metrów, niż męczyć bułę na maratonach” – kokietuje w mediach społecznościowych nasza mistrzyni. Zawody rozegrano 13 kwietnia, a na rolkach wystartowało w nich 332 pań i panów. „Maraton to święto całego Krakowa!” – chwalą się gospodarze. Z pewnością nasze, odkąd startuje tam „Glamka” ze Szczytnej.

Nasza wielokrotna mistrzyni Polski pokonała nie byle kogo, bo drugą na mecie Natalię Czerwonkę, łyżwiarkę szybką, srebrną medalistkę olimpijską w wyścigu drużynowym z Soczi oraz srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata w drużynie. „Chapeaux bas!” – napisali organizatorzy biegu. Obejrzyjcie krótką relację Telewizji Kraków z tego biegu, a tam dekorację Aleksandry Glamkowskiej!

„W tym roku stanęłam na starcie z totalnym luzem, bez celów bicia życiówek, choć i tak to się stało!” – opowiada pani Aleksandra. Mistrzyni zapowiada, że w tym roku będzie zdecydowanie mniej rolek, a więcej roweru. „Zobaczę, co z tego wyjdzie” – napisała, a my nie możemy się tego już doczekać. Na razie cieszymy się wraz z nią, że wróciła z Krakowa do domu z „super medalem”. [kot]

Zdjęcia: Tomek Śmietana/Cracovia Maraton na Rolkach