komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 5 czerwca 2020

Waltera, Bonifacego

Apel o otwarcie granicy polsko-czeskiej

sobota, 23.5.2020 11:57 , komentarze: 2 , odsłony: 546
kategorie artykułu:

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski wraz z Hetmanami czeskich krajów libereckiego, kralowohradeckiego, pardubickiego i ołomunieckiego zaapelowali do premierów Polski i Czech o otwarcie polsko-czeskiej granicy.

Granica polsko-czeska została zamknięta ponad dwa miesiące temu. Ograniczenia związane z jej przekraczaniem mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. Obecnie sytuacja epidemiologiczna na pograniczu czeskim i polskim jest jednak ustabilizowana, a występowanie wirusa jest stosunkowo niskie.

- Nie widzimy powodu dla stosowania dalszych ograniczeń w przekraczaniu granicy polsko-czeskiej. Pełne otwarcie granic byłoby dużym wsparciem dla handlu i lokalnej turystyki – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

- Nasz apel jest zgodny ze wspólnym europejskim planem znoszenia ograniczeń zapobiegających rozpowszechnianiu się COVID-19. Wspólnie wnioskujemy więc, by otwarcie granicy nastąpiło w tym samym czasie, jak z innymi państwami Grupy Wyszehradzkiej oraz z Austrią i Niemcami – stwierdzili sygnatariusze apelu.

Czesi planują otworzyć swoje granice na przełomie maja i czerwca, w zależności od kształtowania się sytuacji związanej z pandemią wirusa SARS-CoV-2.


UMWD

 

Wasze komentarze

To u nas liczba zakażonych rośnie to raczej nas nie...
sobota, 23.05.2020 22:40 autor: Monika
dzisiaj, 5 godz temu
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe