Areszt dla 38-latka, który wtargnął do kościoła w Dusznikach-Zdroju przedłużony

piątek, 6.8.2021 12:53 3774 3

38-latek, który w maju br. wtargnął do kościoła w Dusznikach-Zdroju i groził księdzu atrapą broni, decyzją sądu spędzi w areszcie kolejne dwa miesiące.

- Śledztwo jest nadal w toku. Prokurator wystąpił z wnioskiem o przedłużenie terminu trwania tymczasowego aresztu na kolejne trzy miesiące. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora w pewnym zakresie i przedłużył areszt do końca września br. tj. o dwa miesiące - informuje Jan Sałacki z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku. - Prokurator przeprowadził niemal wszystkie czynności procesowe. Pozostała jeszcze kwestia uzyskania opinii z zakresu balistyki, uzupełnienia zarzutów i uzyskania opinii sądowo-psychiatrycznej. 

Do zdarzenia doszło 3 maja br. w trakcie porannej mszy w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dusznikach-Zdroju. 38-letni mężczyzna wszedł do świątyni, mierząc do księdza z przedmiotu wyglądającego jak pistolet.

W chwili zdarzenia w kościele przebywało ok. 60 osób. O incydencie powiadomiono policję, ale przed przybyciem funkcjonariuszy napastnik zbiegł. Później okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakiego się dopuścił. 

- Podejrzany przerwał mszę świętą i skierował przedmiot przypominający broń palną w kierunku księdza. Po ucieczce został zatrzymany przez policjantów. Podczas wykonywania przez nich czynności służbowych naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy, kopiąc go. Ponadto okazało się, że mężczyzna wcześniej dokonał zaboru pieniędzy w kwocie 3650 zł oraz przywłaszczenia karty bankomatowej na szkodę mieszkanki powiatu kłodzkiego - informowała wówczas podinspektor Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. 

O sprawie pisaliśmy tutaj:

Duszniki-Zdrój: Wtargnął do kościoła i groził księdzu atrapą broni. 38-latek został zatrzymany

"Czy Ty wierzysz w to, co mówisz?" - krzyczał 38-latek mierząc do księdza z atrapy pistoletu

38-latek, który wtargnął do kościoła usłyszy także zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta

Trzy miesiące aresztu dla 38-latka, który wtargnął do kościoła i groził księdzu atrapą broni

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

mieszkaniec piątek, 06.08.2021 21:13
Nie wiedziałem, że atrapa broni wymaga opinii z zakresu balistyki
a piątek, 06.08.2021 14:28
Ksiądz i mszalnicy nie wierzą w swojego Boga? Nie ochroni...
piątek, 06.08.2021 20:22
Chyba masz źle w głowie. Facet jest niebezpieczny i powinien...