komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 27 września 2020

Wincentego, Mirabeli

„Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci”

czwartek, 13.2.2020 09:13 , komentarze: 0 , odsłony: 321
kategorie artykułu:

O bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w sieci rozmawiano podczas konferencji zorganizowanej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. W spotkaniu wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji - Adam Andruszkiewicz, Wicewojewoda Dolnośląski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Kurator Oświaty, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz dzieci i młodzież z Dolnego Śląska.

Wczoraj w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się konferencja poświęcona „Bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci". W spotkaniu uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji - Adam Andruszkiewicz, Wicewojewoda Dolnośląski - Jarosław Kresa, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego - Grzegorz Macko, Dolnośląski Kurator Oświaty - Roman Kowalczyk oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - insp. Piotr Leciejewski. W spotkaniu wzięli udział również dzieci i młodzież  Dolnego Śląska.

Podczas konferencji prelegenci – Naczelnik Wydziału dw. Z Cyberprzestępczością KWP we Wrocławiu – mł. insp. Ryszard Piotrowski oraz Pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka KWP we Wrocławiu – podinsp. Barbara Lorenc-Żelisko omówili zagrożenia z jakimi mogą spotkać się młodzi ludzie korzystający z urządzeń elektronicznych w sieci oraz działania na rzecz bezpieczeństwa podejmowane przez dolnośląską Policję.

Na zakończenie spotkania odbyła się dyskusja z dziećmi, młodzieżą oraz ich opiekunami na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Internet to źródło informacji i komunikacji wykorzystywane zarówno przez dorosłych jak i przez dzieci. Nowe technologie dają duże możliwości, ale niosą też ze sobą różnego rodzaju zagrożenia, na które szczególnie powinny uważać najmłodsi. Takimi są m. in. cyberprzestępstwa, phishing, cyberbullying, patostreaming, hejt, trolling, cyberprzemoc oraz uzależnienie od komputera, smartfona i Internetu.

Ważne jest aby:
• nie pozostawiać dziecka samego w sieci - pokażmy mu dobre strony korzystania z Internetu oraz zagrożenia jakie mogą się pojawić,
• rozważmy zainstalowanie oprogramowania do kontroli rodzicielskiej,
• nie otwierajmy nieznanych załączników w wiadomościach e-mail,
• nie udostępniajmy swoich danych w Internecie.

podinsp. Krzysztof Zaporowski

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.9.2020 11:39
czwartek, 17.9.2020 09:54
środa, 16.9.2020 11:06
1
wtorek, 15.9.2020 11:19
piątek, 11.9.2020 12:40
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK