komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 3 kwietnia 2020

Ryszarda, Pankracego

Bezpieczny powrót z ferii. Sprawdź na co zwrócić uwagę!

piątek, 21.2.2020 11:55 , komentarze: 0 , odsłony: 622
kategorie artykułu:

Ferie zimowe to czas relaksu i dobrej zabawy, natomiast dla policjantów to okres wzmożonej pracy. W trosce o bezpieczne wyjazdy na zimowy wypoczynek oraz powroty do domu, policjanci prowadzą działania pn. „Bezpieczne ferie”. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku zimowego.

Przypominamy, że podczas prowadzonych działań „Bezpieczne ferie” policjanci zawracają szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach, jak i w samochodach osobowych, a także na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia bagażu, czas pracy kierowców (w przypadku przewozów autobusowych). Sprawdzają również stan trzeźwości kierujących i reagują na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Decydując się na podróż samochodem pamiętajmy, aby w czasie jazdy zawsze przestrzegać przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa i kierować się zdrowym rozsądkiem. Korzystając z uroków zimowego urlopu powinniśmy postępować tak, aby nie narażać nikogo na utratę zdrowia czy życia. Zarówno piesi, jak i kierujący zobowiązani są przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Kultura jazdy i szacunek wobec innych ma również istotny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

/Policja.pl 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 23.3.2020 14:32
2
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele